Praca » Inne

Starszy referent w Departamencie Analiz Transportowych w Wydziale do spraw Ochrony Środowiska

Nr referencyjny: 2895368

Ważna przez:

Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie

Stanowisko: Starszy referent w Departamencie Analiz Transportowych w Wydziale do spraw Ochrony Środowiska

Oferent: Centrum Unijnych Projektów Transportowych

Opis stanowiska

(umowa na czas określony w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w wymiarze 0,75 etatu)

Podstawowe obowiązki:

  • Wspieranie procesu analizowania i monitorowania dokumentacji projektowej pod kątem zgodności planowanych inwestycji z przepisami krajowymi i wspólnotowymi w zakresie środowiska naturalnego oraz przygotowywanie zestawień w tym zakresie.

  • Wspieranie procesu identyfikacji obszarów problemowych dotyczących wpływu inwestycji realizowanych w ramach programów transportowych na środowisko naturalne i proponowanie rozwiązań w tym zakresie.

  • Wspieranie procesu monitorowania zgodności realizowanych inwestycji z przyjętymi uwarunkowaniami w zakresie wpływu na środowisko naturalne.

Wymagania:

Wymagania niezbędne:

  • Wykształcenie średnie.

Wymagania dodatkowe:

  • Wykształcenie wyższe. Preferowane w zakresie ochrony środowiska, techniczne lub prawnicze.

  • Znajomość przepisów oraz dokumentacji dotyczącej ochrony środowiska oraz procesu oceny oddziaływania na środowisko w zakresie prawa polskiego oraz UE.

  • Znajomość zagadnień związanych z budowlanym procesem inwestycyjnym, procedurą wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz decyzji budowlanych.

  • Znajomość zasad realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

  • Znajomość języka angielskiego.

  • Znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem administracji publicznej.

  • Biegła znajomość pakietu MS Office.

  • Bardzo dobra organizacja pracy.

  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

  • Umiejętność pracy w zespole.

  • Umiejętność analitycznego myślenia.

  • Dokładność, staranność i rzetelność w realizacji powierzonych obowiązków.