| Autor: redakcja1

Pelargonia angielska (Pelargonium domesticum)

Pelargonie to jedne z najbardziej popularnych roślin balkonowych i rabatowych. Ich zróżnicowanie gatunkowe sprawia, że znalazły także zastosowanie w dekoracji wnętrz (mieszkań, biur).

Pelargonia angielska (Pelargonium domesticum)
Pelargonie angielskie są mniej popularne niż tradycyjne czy bluszczolistne, lecz powoli odważnie wkraczają na nasze salony. Odmiany pelargonii angielskiej dostępne kiedyś w doborze odmian miały krótki okres kwitnienia, te oferowane aktualnie przez hodowców i producentów mają znacznie wydłużony okres kwitnienia.
 
Pelargonie potrzebują dużo słońca. Latem, w upalne dni, warto osłonić liście przed nadmiernym promieniowaniem słońca. (niekiedy słońce może powodować żółknięcie liści i zasychanie brzegów). Z kolei niedobór światła powoduje zahamowanie wzrostu i kwitnienia oraz wyciąganie roślin. Optymalna temperatura wzrostu to 18-20ºC, zimą znacznie niższa bo 3-5ºC. Idealnym miejscem na przetrzymanie roślin jest jasna, przeszklona weranda lub klatka schodowa.
 
Pelargonia dobrze rośnie w żyznej glebie, bogatej w składniki mineralne. W okresie pełnego wzrostu, od wczesnej wiosny do późnej jesieni, rośliny podlewamy obficie. Zimą podlewanie ograniczamy do minimum. W okresie intensywnego wzrostu rośliny zasilamy nawozami wieloskładnikowymi (robimy to raz na 2 – 3 tygodnie).
 
Wśród pelargonii angielskich jest wiele pięknych i bardzo ciekawych odmian. Charakteryzują się one niesamowitymi barwami płatków, wielkością kwiatów oraz niespotykanymi naturalnymi rysunkami i plamkami na płatkach. Dodatkowym walorem piękna i inności jest charakterystyczne pomarszczenie brzegów płatków.
 
Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy wiele ciekawych odmian pelargonii angielskiej. Cena za doniczkę od 10 do 12 złotych.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!