Praca » Inne

Specjalista

Nr referencyjny: 2437823

Ważna przez:

Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie

Stanowisko: Specjalista

Oferent: Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie

Opis stanowiska

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje).
Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • Uczestniczy w ustalaniu jednolitych procedur postępowania przy zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, w tym szczegółowych zasad postępowania wojewódzkich i powiatowych lekarzy weterynarii, opracowywaniu aktów prawa wewnętrznego, planów gotowości oraz opiniowaniu projektów aktów prawnych krajowych i unijnych w ww. zakresie.

  • Uczestniczy w nadzorowaniu działań prowadzonych przez wojewódzkich i powiatowych lekarzy weterynarii w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.

  • Prowadzi sprawy związane z zadaniami Głównego Lekarza Weterynarii w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, w tym z obsługą systemu ADNS, analizą pojawiających się zagrożeń, opracowywaniem możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji.

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt

  • znajomość języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym,

  • Wiedza: znajomość przepisów ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej, przepisów weterynaryjnych dotyczących zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, kodeksu postępowania administracyjnego,

  • Kompetencje: rzetelność, komunikatywność, terminowość, kreatywność,

  • Umiejętności: pracy w zespole, bardzo dobrej organizacji pracy własnej, pracy pod presją czasu, analityczne.

  • Posiadanie obywatelstwa polskiego

  • Korzystanie z pełni praw publicznych

  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego na poziomie B2