Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
ARiMR: Zmiany dotyczące urządzeń refundowanych w ramach PROW 2007-2013 tylko na piśmie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zdarzają się przypadki, kiedy beneficjenci działań inwestycyjnych (Modernizacja gospodarstw...

Zdarzają się przypadki, kiedy beneficjenci działań inwestycyjnych (Modernizacja gospodarstw rolnych, Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych, Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej", Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw") finansowanych z PROW 2007 -2013 zamierzają kupić inny model, markę lub typ maszyny czy urządzenia niż ten, który pierwotnie zadeklarowali we wniosku o przyznanie pomocy na podstawie złożonej i wybranej oferty. Bywa również i tak, że wnioskodawcy decydują się na zakupu sprzętu od innego sprzedawcy.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W takich przypadkach beneficjent powinien niezwłocznie pisemnie powiadomić Agencję o każdej planowanej zmianie, zarówno modelu, marki, typu jak i dostawcy nabywanej maszyny lub urządzenia, najpóźniej do dnia złożenia "Wniosku o płatność". Należy jednocześnie złożyć prośbę o aneks do umowy. Wówczas koniecznym będzie dostarczenie nowej oferty, zgodnej z faktycznie zrealizowanym zakupem. Oznacza to, że konieczne będzie również przedłożenie:
  • W odniesieniu do naborów przeprowadzonych przed 2013 rokiem - jednej oferty (a w ramach działań Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" trzech zapytań ofertowych i odpowiadających im trzech ofert wraz z uzasadnieniem wyboru najkorzystniejszej oferty),
  • W odniesieniu do naborów przeprowadzonych od 2013 roku - dwóch zapytań ofertowych i odpowiadających im ofert wraz z uzasadnieniem wyboru najkorzystniejszej oferty (trzech w ramach działań Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw", Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw).

W przypadku gdy zgłaszana przez Beneficjenta zmiana dotyczy wyłącznie zmiany sprzedawcy, a model, marka lub typ maszyny urządzenia pozostają bez zmian, wystarczającym będzie przedłożenie przez Beneficjenta jednej oferty wraz z zapytaniem ofertowym.

Ponadto Wnioskodawcy, którzy ubiegają się o wsparcie w naborach przeprowadzonych od 2013 roku, zobligowani będą do przedłożenia na etapie "Wniosku o płatność" dokumentacji (zapytań ofertowych, uzyskanych ofert, uzasadnienia wyboru najkorzystniejszej oferty) dotyczącej postępowania ofertowego przeprowadzonego przed datami wystawienia faktur i dowodów zapłaty potwierdzających zakup tych maszyn i urządzeń.

W przypadku niezastosowania się do powyższego, ARiMR wezwie Beneficjenta do dokonania odpowiednich zmian i uzupełnień "Wniosku o płatność".

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl