Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Powitanie polskiej prezydencji w najpiękniejszej wsi dolnośląskiej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Powitanie polskiej prezydencji w Gminie Kłodzko miało miejsce w najpiękniejszej wsi...

Powitanie polskiej prezydencji w Gminie Kłodzko miało miejsce w najpiękniejszej wsi dolnośląskiej – w Jaszkowej Górnej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


 

To tu wiceprzewodniczący Rady Gminy Kłodzko Edward Dąbrowa, w obecności blisko 200 młodych Polaków, odniósł się do tego historycznego wydarzenia dla Polski słowami „Polska staje się gospodarzem większości unijnych wydarzeń i przez sześć miesięcy będzie grała kluczową rolę na wszystkich polach aktywności Unii Europejskiej” – a My mieszkańcy wsi kłodzkich przejmujemy z radością tę rolę od Węgier. Kolejna prezydencja dopiero za 14 lat – podkreślał Radny Powiatu Kłodzkiego Lubomir Danielczyk.

 

1 lipca w Jaszkowej Górnej na festiwalu radości z książką świętowali mieszkańcy blisko 20 wsi. Plenerowa impreza trwała prawie 5 godzin, a jej uczestnicy popisywali się na wielu polach aktywności.

 

Na CrazyScenie Mam Talent wystartowały 23 prezentacje. Jury w składzie: Paweł Korab – teatrolog, Edward Dąbrowa – wiceprzewodniczący Rady Gminy Kłodzko oraz Andrzej Kucała – muzyk, przyznało 1 miejsce dla Angeliki Jarosz, lat 17, z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Krosnowicach za repertuar góralski. Drugie miejsce dla Oliwii Łuszczyńskiej z Krosnowic, lat 12, za piosenkę Leonarda Cohena „Hallelujah”. Trzecie miejsce dla Katarzyny Sułkowskiej z Wojborza, lat 13, za wykonanie mazurka d-dur Henryka Wieniawskiego „Dudziarz” – na skrzypcach. Wyróżnienie otrzymała Kamila Suchorska z Jaszkowej Górnej, lat 12, za „Dwie bajki” z repertuaru Dody. Nagrody finansowe w kwocie 300-200-100 złotych ufundował przedsiębiorca Jacek Adamczyk. Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa osobiście wręczył wszystkie nagrody we wszystkich konkursach i dla wszystkich laureatów.

 

Na konkurs na plakat na starym prześcieradle wpłynęły 23 znakomite prace w charakterze Polskiej Prezydencji. Jury w składzie Mariola Huzar, Agnieszka Bujdasz, Alina Sydorko, Agnieszka Friedrich, Grażyna Pietruszkiewicz i Agata Sadurska przyznało „bez zmrużenia oka” 1 nagrodę dla Agnieszki Bieniarz i Oliwii Łuszczyńskiej z Krosnowic. Drugie miejsce otrzymała praca zespołowa z Szalejowa Górnego, wykonana przez Paulinę Bednarz, Marynę Łukasik, Patrycję Wojtyś, Nikolę Duńską, Wiktorię Guła i Natalię Gniwek. Trzecie miejsce to także praca zespołowa z Jaszkowej Górnej, autorstwa Joanny Lisowskiej i Kamili Adamowicz. Radny Lubomir Danielczyk tak był zachwycony zdolnościami młodych dziewcząt, iż zaofiarował swoje stare prześcieradła na podobny cel.

 

Najdłużej rywalizowano w drużynowym turnieju scrabble. Startowało sześć drużyn z Bierkowic, Jaszkowej Górnej, Żelazna, Wojciechowic, Starego Wielisławia i Wojborza. Mistrzem Scrabble została drużyna z Żelazna w składzie Magda Bloch, Paulina Procak, Monika Kozieł i Paweł Radzewicz - z wynikiem 341 pkt. Za nimi zespół z Jaszkowej Górnej w składzie Joanna Lisowska, Kamil Herda, Kamila i Paulina Adamowicz z wynikiem 241 pkt. Na trzecim miejscu drużyna z Wojciechowic w składzie Paweł Mazurkiewicz, Paulina Kraj, Paulina Iwanicka i Paulina Mazurkiewicz z wynikiem 196 pkt.

 

Wiele też działo się w ulicznym warsztacie malowania „zielonego kapturka” , gdzie wystartowały 32 osoby. Jury składające się z lokalnych artystów w składzie Roma Szczerbień, Agnieszka Bujdasz i Kazimierz Adamajtis przyznało 1 miejsce dla zespołu z Krosnowic – Paulina Kostecka, Daria Suchecka i Sandra Hruszowiec. Drugie miejsce wymalowały Aleksandra Kubowicz i Julia Kowalczyk z Wojborza. Na trzecim miejscu Natalia Moraczewska, Klaudia Szponar, Daniel Szosler i Przemek Dzieczkaniec ze Starego Wielisławia. Było też wyróżnienie dla Gabrysi Sobel z Bierkowic.

 

O tytuł MISTRZA GŁOŚNEGO CZYTANIA ubiegało się 10 osób. Jury w składzie Monika Fedak, Małgorzata Saczywko i Izabela Mucha przyznało 1 miejsce dla Katarzyny Midury z Bierkowic. Wicemistrzami czytania zostały Magda Bloch i Paulina Procak z Żelazna. W quizie wiedzy o polskiej prezydencji wystartowało 10 osób. Jury w składzie Małgorzata Ostrowska, Piotr Smółka i Piotr Nieckarz nagrodziło 1 miejscem Paulinę Kraj z Wojciechowic. Drugie miejsce dla Pauliny Iwanickiej z Wojciechowic i trzecie dla Adriana Drozda z Bierkowic.

 

Za stoisko z pomysłem przyznano nagrodę dla Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach, które zaaranżowała Pani Stanisława Wyspiańska-Skawina. Najciekawszą wizualizację osobowości w barwach biało-czerwonych przygotowała reprezentacja z Wojborza – i to jest pierwsze miejsce.

 

Super obsadę miały warsztaty garncarskie przygotowane przez profesjonalistów w osobach Marty Mirynowskiej i Piotra Makały. Każdy kto chciał mógł coś wylepić z gliny.

 

Spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Pałaszem przeprowadzono w zaciszu biblioteki, gdzie z wrażenia spadały książki z półek. Pan Marcin to człowiek z charyzmą, poczuciem humoru i pogodą ducha. Autor opowiadał o swoich fascynacjach twórczych, skąd czerpie pomysły na tematy kolejnych książek, a także o swoich przezabawnych przygodach życiowych. Dzieci i dorośli byli zachwyceni!

 

Marcin Pałasz opowiadając o książkach wspominał swój dom rodzinny, rodziców oraz dziadków, którzy mieli ogromny wpływ na to jakim jest człowiekiem. Udzielał dzieciom wielu cennych „rad życiowych”. Uczestnicy spotkania ośmieleni naturalnym, przyjaznym sposobem bycia autora zadawali mu wiele pytań, na które wyczerpująco odpowiadał.

 

Rozmowy z Marcinem Pałaszem odbywały się jeszcze długo poza oficjalnym spotkaniem. Zachęcał do korespondencji elektronicznej, obiecując, że na każdego maila odpisze osobiście. Na zakończenie autor chętnie składał dedykacje i autografy. Jedna z nich uświetniła ścianę tutejszej biblioteki. Ocenił również prace ulicznego warsztatu nt. zielonego kapturka, które uzyskały bardzo wiele pochwał i odzwierciedlały znakomicie tego radiowego zielonego kapturka.

 

Tak to leciało 1 lipca w Jaszkowej Górnej. Organizatorem wydarzenia na skalę europejską były dwie instytucje kultury, kierowane przez Panią Mariolę Huzar i Pana Krzysztofa Matysiaka.

 

DZIĘKUJEMY za pomoc finansową i rzeczową Panom Jackowi Adamczykowi, Markowi Dobnerowi, Ryszardowi Rapaczowi, Maćkowi Macheli i Karolowi Kurowskiemu. Polecamy się na przyszłość.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl