| Autor: redakcja3

Laureaci Konkursu "Sposób na sukces" woj. warmińsko-mazurskie

W 2012 roku zakończyła się XII edycja konkursu „Sposób na Sukces”. Wychodząc na przeciw licznym prośbom naszych Czytelników, chcemy na łamach Portalu Gospodarz.pl podsumować wszystkie 12 edycji plebiscytu z uwzględnieniem podziału administracyjnego Polski.

Laureaci Konkursu
Inicjatorem konkursu „Sposób na Sukces” jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, wraz z innymi instytucjami. W 2012 roku patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, a finał konkursu odbył się w Pałacu Prezydenckim. Z kolei Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi od pierwszej edycji tego wydarzenia corocznie obejmuje je swoją opieką.

Warto w tym miejscu podkreślić, iż wśród patronów medialnych regularnie w ostatnich latach znajduje się Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl

Celem inicj
nister Rolnictwa i Rozwoju Wsi od pierwszej edycji tego atywy „Sposób na Sukces” jest promowanie rozwoju przedsiębiorczości, w szczególności tworzenie nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich i w miastach, mających do 20 tysięcy mieszkańców. Równie ważnym elementem konkursu jest również aktywizacja gospodarcza społeczeństwa wiejskiego, a także wymiana doświadczeń i współpraca między jego uczestnikami w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych, promowania przedsięwzięć realizowanych w ramach PROW.

Zapraszamy do zapoznania się z laureatami wszystkich dwunastu edycji konkursu "Sposób na sukces" w województwie warmińsko-mazurskim.

Laureaci XII Edycji Konkursu "Sposób Na Sukces"

Majątek Giże Marczak

Anna Marczak

19-411 Świętajno
Giże 41
pow.olecki
woj. warmińsko-mazurskie

"Majątek Giże przyjazny rodzinie". Majątek rozpoczał działalnosć w 2001r. z zamiarem organizacji wypoczynku rodzinnego. Następnie oferta została rozszerzona o m.in. kolejkę tyrolską, domek na drzewie, ścianę wspinaczkową, huśtawkę bocianie gniazdo, gokarty, trampoliny, ścianę do squash, koło młyńskie. Proponowana kuchnia oparta jest na potrawach regionalnych, w znacznym stopniu składa się z produktów ekologicznych. Gospodarstwo jest również przygotowane do organizacji zielonych szkół, wesel, komunii, seminariów i konferencji. Działalność ma charakter rodzinny, pracuja w niej tylko domownicy i wolontariusze (współpraca z WWOOF - międzynarodową organizacją wolontariatu w gospodarstwach ekologicznych). Gospodarstwo od 1999 r. prowadzone jest metodami ekologicznymi (atest Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi), budynki zachowują cechy dawnego budownictwa, wyposazonego we własną glebowo-trzcinową ekologiczną  oczyszczalnie ścieków.

Czytaj dalej na następnej stronie...



Tagi:
źródło: