IMPROFARM - projekt poprawy produkcji oraz procesów zarządzania w rolnictwie poprzez transfer innowacji

Istotą projektu IMPROFARM jest wsparcie transferu innowacji i know-how pomiędzy krajami partnerskimi w celu wzmocnienia rozwoju umiejętności i kompetencji rolników, osób zatrudnionych w sektorze rolnictwa, a także związanych z usługami na rzecz rolnictwa. Celem jest wspieranie efektywności usług i produkcji związanej z rolnictwem dla poprawy rozwoju obszarów wiejskich i zatrudnienia na obszarach wiejskich w krajach partnerskich.

IMPROFARM - projekt poprawy produkcji oraz procesów zarządzania w rolnictwie poprzez transfer innowacji
W praktycznym wymiarze oznacza to stworzenie nowoczesnej, internetowej platformy szkoleniowej dającej możliwość zdobywania wiedzy i rozwoju umiejętności w wielu obszarach. Tematyka szkoleń jest bardzo szeroka i obejmuje rozmaite aspekty aktywności.

Projekt skupia się na następujących dziedzinach:
  • agroturystyka,
  • szkółkarstwo,
  • produkcja organiczna,
  • zarządzanie gospodarstwem
  • alternatywna produkcja zwierzęca.
Moduły szkoleniowe obejmujące trzy początkowe tematy: agroturystykę, szkółkarstwo i produkcję organiczną zostaną opracowane na podstawie doświadczeń zdobytych w innych krajach europejskich; będą rozbudowane, unowocześnione i dostosowane do lokalnych wymogów tak by spełniać oczekiwania i potrzeby uczestników.

Tematyka modułów szkoleniowych obejmujących alternatywną produkcję zwierzęcą oraz odnawialne źródła energii w rolnictwie zostanie opracowana od podstaw w trakcie realizacji projektu.

Pieczę nad tą częścią projektu sprawuje Instytut Zootechniki PIB dbając o fachowość i poziom zawartości merytorycznej szkoleń.

W skład międzynarodowego konsorcjum projektowego, oprócz Instytutu Zootechniki PIB wchodzą firmy i instytucje z Włoch, Cypru, Słowacji i Bułgarii. Projekt potrwa do listopada 2013 roku.

Program Leonardo da Vinci jest jednym z czterech głównych programów sektorowych programu Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie”. Propaguje działania zmierzające do poprawy jakości, atrakcyjności i skuteczności kształcenia i szkolenia zawodowego oraz dostosowania systemu edukacyjnego do wymogów rynku pracy.

Czytaj dalej na następnej stronie...



Tagi:
źródło: