Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Agroprzedsiębiorca RP 2013

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 6 grudnia w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II odbyła się Gala Agroprzedsiębiorca RP...

Dnia 6 grudnia w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II odbyła się Gala Agroprzedsiębiorca RP 2013, w której uczestniczył podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk. Zwracając się do uczestników uroczystego spotkania podsumowującego kolejną edycję tego konkursu wiceminister stwierdził, że laureaci konkursu to niewątpliwie elita całej branży.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


- Dziś spotykamy się z najlepszymi, z najlepszych – powiedział wiceminister i zwrócił uwagę, że to właśnie dzięki takim ludziom możliwe są obecne sukcesy w handlu zagranicznym produktami rolno-spożywczymi.

- Ciężka praca i efektywne wykorzystywanie wszystkich dostępnych funduszy unijnych i krajowych sprawiły, że w tym roku wartość naszego eksportu rolnego może osiągnąć wartość nawet 18 – 19 mld euro – poinformował wiceminister Nalewajk. Przypomniał też, że cały czas osiągamy dodatnie saldo w handlu zagranicznym produktami rolno-spożywczymi, które w bieżącym roku może osiągnąć poziom 4,8 - 5 mld euro.


- Nie ma drugiej takiej branży z podobnymi wynikami. Z takimi ludźmi sukcesu, jak dzisiejsi laureaci nie tylko utrzymamy dotychczasowe osiągnięcia, ale mamy również potencjał, aby eksport polskiej, znakomitej żywności rozwijał się dalej – podkreślił podsekretarz stanu. Gratulując osiągnięć wyraził nadzieję, że w ślady dziś wyróżnionych pójdą kolejni rolnicy i przedsiębiorcy, którzy widzą swoją szansę rozwoju właśnie w rolnictwie, przetwórstwie lub w całej branży rolno-spożywczej.

Podczas Gali Agroprzedsiębiorca RP 2013 laureaci zostali uhonorowani tytułami: Wybitny Agroprzedsiebiorca RP 2013 i Wybitny Promotor Agrobiznesu RP 2013, Wzorowy Agroprzedsiebiorca RP 2013 oraz Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP 2013.

Podczas wcześniejszego, uroczystego spotkania w MRiRW, którego gospodarzem była radca generalny Maria Zwolińska, laureaci konkursu otrzymali listy gratulacyjne ministra rolnictwa Stanisława Kalemby, a część z nich Honorowe Odznaki "Zasłużony dla rolnictwa".

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl