Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Gospodarz.pl Portal rolniczy

Bank BGŻ partner portalu

Zaproszenie na imprezę "Mięsna Arena" 2013 w Poznaniu

Dodano: 2013-05-07

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Związek Rzemiosła Polskiego wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Stowarzyszeniem Rzeźników i Wędliniarzy RP jako głównym organizatorem, mają zaszczyt zaprosić na imprezę "Mięsna Arena", która odbędzie się w ramach Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 11 i 12 maja 2013 roku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu

Przypomnijmy, że głównym celem wydarzenia jest szeroko rozumiana promocja mięsa wołowego, wieprzeowego i drobiowego - jako podstawowego składnika zdrowego żywienia, a finansowanie jego zapewniają Fundusze Promocji tych właśnie gatunków mięs.

Obok programu artystycznego, zaplanowano podczas imprezy także prezentacje przygotowane dla środowiska producentów i hodowców, pokazy kulinarne oraz cykl spotkań i konsultacji z udziałem ludzi nauki: technologów żywienia, dietetyków, lekarzy, specjalistów od sportu i rekreacji. Wydarzenie będzie w części bezpośrednio relacjonowane w TVP3, Także wcześnie| działania te zostaną poprzedzone szeroką akcją promocyjną w prasie, radio i telewizji.

Adresatem tych aktywności są przede wszystkim tzw. zwykli konsumenci, mieszkańcy miast i aglomeracji. Lokalizacja „Areny" na Targach Poznańskich podczas KWZH jest w pełni uzasadniona z uwagi na wielkie zainteresowanie Wystawą ze strony publiczności, środowiska branżowego oraz mediów.
 
Zatem propagowanie, przy takich możliwościach oddziaływania społecznego, pozytywnego wizerunku polskiego mięsa - często ostatnio podważanego - jako produktu zdrowego i smacznego, i co najważniejsze niezbędnego dla właściwego rozwoju człowieka, stanowi dziś nie tylko wyzwanie, ale i konieczność. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym zostaną przeprowadzone konsultacje nt „Bezpieczeństwa Mięsa z Polski" z udziałem lekarzy weterynarii, przedstawicieli służb sanitarnych i inspekcji jakości.

Organizatorzy są, przekonani, że „Mięsna Arena", już jako impreza cykliczna o zasięgu ponadregionalnym, zostanie wpisana na stałe w kalendarz spotkań promujących ideę zdrowego żywienia i będzie jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju.

W chwili obecnej Patronat Honorowy nad imprezą przyjął: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi p. Stanisław Kalemba, Wojewoda Wielkopolski p. Piotr Florek, Prezydent m. Poznania p. Ryszard Grobelny oraz rektorzy poznańskich Uczelni - Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Akademii Wychowania Fizycznego - prof. Grzegorz Skrzypczak i Jerzy Smorawiński.


Ceremonia Otwarcia „Mięsnej Areny" wraz z Uroczystym Odsłonięciem Kotła Obfitości odbędzie się 11 maja br.. (sobota) godz. 13.00 na Terenie MTP - płac wzdłuż paw. nr 2.

Warto podkreślić, iż Patronat Medialny nad imprezą "Mięsna Arena" sprawuje Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl

Zapowiada sie więc Wielka Majówka Kulinarna, na którą razen z Organizatorami już dziś serdecznie zapraszamy całe rodziny.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z konferencji prasowej "Mięsna Arena" 2013.

Zajrzyj na drugą stronę by obejrzeć oficjalny plakat imprezy "Mięsna Arena" 2013.


1 2


Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"


źródło: Gospodarz.pl/Mięsna Arena 2013, foto: Gospodarz.pl

Głosuj na artykuł: +2 pkt.
razem głosów: 2

  Poleć

Jesteśmy na: Śledziku FacebookuKonferencja prasowa "Mięsna Arena" 2013

Dodał: redakcja 2013-05-07 17:35:51, komentarzy 7, suma ocen: +0 oceny wizyt: 6003
25 zdjęć


Więcej galerii znajdziesz w dziale "galerie rolnicze"

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.

Tytuł:

Kod:

Captcha


Treść:Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.