| Autor: redakcja1

Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Będzie lało (4.09.2017)

Zarządy Gospodarki Wodnej na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych. Gospodarka prowadzona na zbiornikach administrowanych przez regionalne zarządy gospodarki wodnej uwzględnia prognozy pogody. Zbiorniki dysponują rezerwami i są przygotowane na przyjęcie ewentualnych wód opadowych lub roztopowych.

Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Będzie lało (4.09.2017)
Sytuacja hydrologiczna na obszarze administrowanym przez RZGW w Krakowie
 
W okresie minionej doby opad deszczu o różnym natężeniu wystąpił w całym dorzeczu górnej Wisły, a ich wysokość wyniosła od kilku do maks. 58.1 mm (Hala Gąsiennicowa). Maksymalne wartości opadu dobowego (wg. danych z godz. 6:00 UTC) wystąpiły w zlewniach: Dunajca - 58,1 mm, Raby – 30,4 mm, Sanu – 34,0 mm, Skawy – 30,4 mm, Soły – 34,3 mm, Wisłoka – 27,5 mm, Wisłoki – 16,6 mm.
 
W ciągu minionej doby w regionie wodnym Górnej Wisły w związku z opadami deszczu w dorzeczu górnej Wisły obserwowane były wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich, miejscami wysokich z przekroczeniem stanu ostrzegawczego o 4 cm w Trybszu 2 na Białce (górna część Dunajca). Najwyższe wzrosty stanu wód (wg. danych z godz. 6:00 UTC) zanotowano: na Wiśle od kilku do 24 cm (w. Pustynia), na Sole od kilku do 25 cm (w. Cięcina), na Skawie od kilku do 40 cm (w. Sucha Beskidzka), na Rabie od kilku do 32 cm (w. Kasina Mała), na Dunajce od kilku do 41 cm (w. nowy Targ-Kowaniec), na Wisłoku od kilkunastu do 41 cm (w. Łabuzie), na Sanie wzrost o kilkanaście centymetrów, na jego bieszczadzkich dopływach wzrost maks. o 29 cm na Osławie (w. Szczawne), na Wisłoku od kilkunastu do 32 cm (w. Puławy).
 
Sytuacja hydrologiczna w obszarze działania RZGW Kraków jest kontrolowana na bieżąco.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: