SGGW świętuje dwusetną rocznicę kształcenia rolniczego

Drony, inteligentne ciągniki, poradnictwo żywieniowe i konsultacje dietetyczne, pokazy psów rasowych, pokaz sokolniczy, kury ozdobne, owady, ryby, gady, pajęczaki, gabinet porad weterynaryjnych, porady dietetyków, konkursy i zabawy dla dzieci, gry komputerowe, pokazy i zawody sportowe oraz występy zespołów artystycznych to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na jubileuszowe Dni SGGW. W tym roku odbędą się one od 19 do 21 maja. Natomiast w niedzielę 22 maja uczelnia zaprezentuje się mieszkańcom Warszawy i turystom w Łazienkach Królewskich.

SGGW świętuje dwusetną rocznicę kształcenia rolniczego
SGGW wraz z Partnerami uczelni przygotowali wiele atrakcji sportowych. Uczelniane Obiekty Sportowe zaprezentują wielofunkcyjne boisko przenośne, a Bank PKO BP – sportowe miasteczko. Nieodzowną częścią Dni SGGW są: turniej tenisa stołowego, badminton, golf, zawody w ergometrze wioślarskim oraz trening na rowerach spinningowych, czy biegi sztafetowe.
 
Uczelnia udostępnia zwiedzającym swoje obiekty. W zorganizowanych grupach będzie można oglądać Centrum Wodne, Klinikę Małych Zwierząt na Ursynowie oraz Klinikę Koni, stajnie i ujeżdżalnie na Wolicy.
 
Interesującą częścią  Dni SGGW będzie III Warszawska Konferencja Akwarystyczna wraz z bogatą wystawą akwarystyczną i licznymi warsztatami. Akwaria i zamieszkujące je zwierzęta będzie można oglądać w budynku  23 Wydziału Nauk o Zwierzętach.
 
Natomiast na scenie przed Pałacem Ursynowskim wystąpią między innymi: Ludowy Zespół Artystyczny „Promni”, Orkiestra Reprezentacyjna SGGW, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz odbędą się pokazy grup tanecznych.
 
Integralną częścią Dni SGGW jest konkurs dla maturzystów „Start po indeks”. Uczelnia wręczy zwycięzcom 12 indeksów. Laureaci konkursu otrzymają indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunek studiów, na którym obowiązuje kwalifikacja z przedmiotu, z którego kandydat zajmie jedno z trzech pierwszych miejsc w konkursie.

Przypomnijmy, iż Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu monety upamiętniające 200. rocznicę powstania największej i najstarszej uczelni przyrodniczej w Polsce – Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – złotą dwustuzłotówkę i srebrną dziesięciozłotówkę.

 


Tagi:
źródło: