CAVALIADA Poznań 2015

Za nami CAVALIADA Poznań 2015. Emocje nie tylko sportowe towarzyszyły 38 000 osób, wśród których byli fani jeździectwa, rodziny z dziećmi. Od 10 do 13 grudnia 2015 r. jeźdźcy rywalizowali w zawodach CSI3*-W, CSI1, CSIYH, CDN, paraujeżdżeniu, powożeniu czy woltyżerce. Łączna pula nagród wyniosła prawie 550 tysięcy złotych.

CLAAS Eventing Tour ma lidera

Parkur CAVALIADY zmienił się nie do poznania. Zamiast tradycyjnych przeszkód pojawiły się bankiet, wąskie fronty, kornery i hyrdy, czyli tradycyjne przeszkody WKKW, a publiczność obejrzała doskonałe sportowe wydarzenie. Konkurs CLAAS Eventing Tour – Halowy Puchar Polski WKKW – cross pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, o nagrodę firmy CLAAS Poland wyłonił lidera cyklu. Jest nim Jan Kamiński. Drugie miejsce zajął ambasador tego turnieju Paweł Warszawski. Trzecie miejsce przypadło Katarzynie Kokowskiej.

Halowy Puchar w Powożeniu

Liderem Halowego Pucharu Polski w Powożeniu już od pierwszego konkursu został Adrian Kostrzewa z KS Idmar Krajkowo i ten tytuł utrzymał w Poznaniu do końca. Na drugim miejscu, po sobotnim konkursie nastąpiła roszada. Wiceliderem został Rafał Wojtacha (SLKS Książ), a na trzeciej pozycji w rankingu znalazł się zawodnik FKJ Zbyszko Sebastian Bogacz.

CSIYH Wechta Youngster

Zwycięzcę konkursu CSIYH Wechta Youngster Tour wyłonił konkurs pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, o główną nagrodę firmy Wechta, w którym walczyło 96 par. Konkurs odbył się na Arenie B, gdzie zgromadził się tłum miłośników jeździectwa. Pierwsze miejsce zdobył Bert Prouve zawodnik z Belgii na 6-letniej klaczy Jursa Van Den Dael. Lumbumbo to 7-letni wałach, którego dosiadał zawodnik z Danii Lars Bak, drugą fazę pokonali w czasie 31,10 s. co zapewniło im drugie miejsce w finałowym konkursie młodych koni. Trzecie miejsce zdobył niemiecki zawodnik Dirk Ahlmann na 7-letnim ogierze Conux ( 31,99 s).

(kliknij, aby powiększyć)

CDN

W konkurencji ujeżdżenia, w finałowym konkursie pod patronatem Totalizatora Sportowego 5 zawodników walczyło o nagrodę firmy KPMG pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Jaworska-Mazur na 11-letnim wałachu Zimba uzyskując wynik 70,875%. Z minimalną różnicą (70,792%)  drugie miejsce wywalczyła Ewa Hamkało na Vivaldim. Trzecie miejsce w konkursie CC-7 Program Międzynarodowy dowolny z muzyką na poziomie Intermediate I, zajęła Natalia Organista z wynikiem 70,542%.