Kategorie

Poznaj produkty


Konferencja Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu - podsumowanie

W siedzibie Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu odbyła się 4 marca 2013 r. konferencja prasowa, której głównym tematem były projekty Izby skierowane do osób oraz firm zajmujących się serwisem maszyn rolniczych.

Konferencja Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu - podsumowanie
W spotkaniu wzięli udział dziennikarze, członkowie komisji konkursowej, przedstawiciele Transportowego Dozoru Technicznego oraz Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Pierwsza część konferencji poświęcona była tegorocznym edycjom konkursów organizowanych przez Izbę, czyli: „Serwis na Medal” (III edycja) i „Mechanik na Medal” (II edycja), a także nowemu konkursowi dedykowanemu uczniom szkół rolniczych – „Młody Mechanik na Medal”.  W drugiej części przedstawiciele Transportowego Dozoru Technicznego i Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych zaprezentowali projekt programu certyfikacji, który w niedługim czasie zostanie wdrożony.

Po przywitaniu uczestników Renata Arkuszewska, wiceprezes zarządu-dyrektor zarządzający Izby, przedstawiała tegoroczną komisję konkursu „Serwis na Medal” i „Mechanik na Medal” w składzie: przewodniczący prof. dr hab. inż. Czesław Rzeźnik (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), dr hab. inż. Karol Durczak (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), dr inż. Adam Ekielski (SGGW Warszawa), Karol Wesołowski (Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu) oraz Michał Spaczyński (Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych). W dalszej części Pani Wiceprezes zaprezentowała jedynego patrona merytorycznego konkursów „Serwis i Mechanik na Medal”, jakim jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, a także przedstawiła program konferencji.

Następnie głos zabrał Michał Spaczyński kierownik biura Izby, który zreferował przebieg tegorocznych edycji konkursów.  W pierwszej kolejności omówiony został „Serwis na Medal”. Konkurs ten powstał w 2011 r. między innymi, by podkreślić istotną rolę, jaką odgrywa obsługa serwisowa maszyn w procesie eksploatacji maszyn rolniczych, a także w celu pokazania zaawansowania technologicznego najlepszych firm w Polsce. Mogą brać w nim udział zakłady prowadzące działalność gospodarczą w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych i dysponujące do tego celu wydzielonymi i odpowiednio wyposażonymi stanowiskami. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie i przesłanie do 10 czerwca 2013 roku na adres Izby dokumentów zgłoszeniowych, które dostępne są na stronie www.pigmiur.pl.

Rywalizacja w konkursie „Serwis na Medal” przebiega w dwóch etapach. Pierwszy z nich to ocena przez komisję konkursową nadesłanej dokumentacji. Na tej podstawie dokonywany będzie wybór grupy pięciu finalistów. Kolejny etap polega na wizytacji członków Komisji w zakwalifikowanych do finału firmach. Istotnym elementem pierwszej oceny zakładów serwisowych jest ankieta konkursowa. Składa się ona w tym roku z 80 pytań, których odpowiedzi oceniane są w systemie 0-1. Pytania dotyczą takich aspektów firmy, jak: obsługa klienta, oferta serwisu, ocena warsztatu i wyposażenie samochodów serwisowych, ocena magazynu części, ochrona środowiska i BHP. W pozostałych dokumentach zgłoszeniowych wymieniane są: liczba zatrudnionych w serwisie pracowników, roczne obroty zakładu naprawczego, liczba stałych klientów, powierzchnię budynków warsztatowych i działki, na której się znajdują.  Całość tych informacji stanowi rozbudowane narzędzie do pierwszej oceny zgłoszonych zakładów serwisowych, które pozwala na wyłonienie grupy pięciu finalistów. 

Czytaj dalej na następnej stronie...



Tagi:
źródło: