CIĘŻKA KOSIARKA BIJAKOWA 240 CM Z PRZESUWEM HYDRAULICZNYM, UNOSZONĄ POKRYWĄ. ZALECANA MOC CIĄGNIKA <80KM. Uzbrojenie bijak łopatka 1200g x 22szt. - sprzedam

Powrót do kategorii

Dodano: 2019-05-28

Osoba kontaktowa: polexim

Adres: woj. cala-polska,
609, Izdebki 36-203, Izdebki

Strona WWW:

cena: 14500 PLN

Tagi: kosiarka, kosiarka bijakowa

Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy fabrycznie nowe kosiarki bijakowe (mulchery) VMA-240.

Urządzenie przystosowane jest do zawieszenia na tylnym TUZ ciągnika rolniczego o mocy powyżej 80KM.
 
Napęd kosiarki uzyskiwany jest z WOM ciągnika - max.540 obr/min  (wałek standardowy sześciofrezowy - w zestawie) natomiast układ hydrauliczny (siłownik dwustronnego działania do przesuwu bocznego kosiarki)  zasilany jest z wyjścia  hydrauliki zewnętrznej ciągnika (zasilanie i powrót).
 
Kosiarka posiada układ zawieszenia oraz przekładnię umożliwiającą współpracę z ciągnikami posiadającymi tylni TUZ  oraz siłownik hydrauliczny umożliwiający boczne przesuwy aparatu tnąco - rozdrabniającego.
 
PARAMETRY TECHNICZNE:
- model – VMA-240/szerokość koszenia 232cm
- typ bijaka – łopatka odkuwka 1200g, 22 szt.
- układ zawieszenia – TUZ Kat. I i Kat. II
- minimalna moc ciągnika  - 80 KM
- napęd – WOM540/ wałek przekazu mocy w zestawie ( możliwość dokupienia sprzęgła zabezpieczającego przed przeciążeniem)
- masa – 675 kg
- wymiary – 255x128x100 cm
 
Kosiarki bijakowe służą do skoszenia  oraz  jednoczesnego rozdrobnienia trawy, drobnych gałęzi, liści itp. Układ rozdrabniający stanowią młotki tnąco - bijakowe o kształcie łopatki,    które pod wpływem wysokich obrotów wału roboczego ścinają i rozdrabniają materię.

Ten model jako jedyny w naszej ofercie posiada dwa rzędy bijaków rozmieszczone tak jak gwint śruby (spiralnie), dzięki czemu urządzenie pracuje efektywniej.

Dodatkowo rozwiązanie to sprawia, że bijaki znajdujące się w osi ataku, uderzają w materiał pojedynczo a nie wszystkie jednocześnie.
 
Tylna pokrywa osłonowa jest otwierana, dzięki czemu podczas wykaszania wysokich traw istnieje możliwość uchylenia pokrywy,  aby nadmiar materiału szybciej wydostał się poza komorę roboczą.  Powoduje to znaczne zmniejszenie obciążenia ciągnika oraz zwiększenie wydajności roboczej. Jednakże materiał, który wypadnie z pod otwartej przesłony jest gorzej przemielony i dłuższy niż gdyby przesłona była stale zamknięta w czasie koszenia.
 
Oferowane urządzenie posiada ciężki, elektronicznie wyważany wał  roboczy o średnicy 160 mm, który ma na zadanie zwiększyć obrotową energię kinetyczną bijaków odpowiedzialnych za ścięcie i rozdrobnienie materiału
 
Udzielamy 12 miesięcy gwarancji na oferowany przez nas artykuł. Wystawiamy faktury VAT. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

 

Formularz kontaktowy