Partner serwisu Maszyny rolnicze

 

Maszyny rolnicze

 • 2020-09-04

  Polski robot na polu kukurydzy

  Inteligentny robot polowy pomoże w uprawie kukurydzy. Projekt uzyskał ponad 12 mln zł dofinansowania z Funduszy Europejskich (POIR) w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Szybka Ścieżka”.

 • 2020-09-04

  Tańsza ropa nie przekłada się na niższe ceny przy dystrybutorach

  W połowie 36-go tygodnia 2020 za benzynę 95-oktanów trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw średnio 4,45 zł/l, a za ON 4,39 zł/l.

 • 2020-09-01

  Scharmueller pracuje nad nowym elektronicznym systemem sterowania wymuszonym skrętem osi

  Scharmueller Spare Parts jest oficjalnym przedstawicielem renomowanego austriackiego producenta zaczepów do ciągników i maszyn rolniczych Scharmüller Gesellschaft m.b.H. & Co KG.

 • 2020-08-25

  Zadbaj o odpowiedni poziom płynu chłodniczego, zabezpiecz silnik przed przegrzaniem.

  Utrzymywanie odpowiedniego, określonego przez producenta sprzętu poziomu płynów eksploatacyjnych eliminuje ryzyko przegrzania silnika. Choć wszyscy o tym wiemy, nie zawsze pamiętamy aby regularnie sprawdzać stan płynów eksploatacyjnych w naszych pojazdach i maszynach rolniczych.

 • 2020-08-14

  Metal-Tech odświeża linię rozrzutników RO

  Założeniem rozrzutnika RO jest prostota jak zapewnia marka Metal Tech. Maszyna z wąską obniżoną skrzynią o ścianach ze stali Strenx® i podłodze o grubości 6mm. Nadwozie samonośne osadzone na kołach o dużej średnicy. Ma sprawiać, że staje się to maszyna o zwartej budowie, zyskuje stabilność, przy obniżonej masie i zachowaniu zwrotności.

 • 2020-08-06

  Zmiana wymagań w zakresie przeprowadzania badań opryskiwaczy polowych

  Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina jednostkom prowadzącym działalność w zakresie potwierdzania sprawności technicznej opryskiwaczy polowych, że od dnia 1 stycznia 2021 r. nastąpi zmiana wymagań dotyczących prowadzenia badań.

 • 2020-08-03

  Wnioski o zwrot podatku akcyzowego za paliwo rolnicze od 3 sierpnia

  Od 3 do 31 sierpnia producenci rolni będą mogli składać do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w ich posiadaniu lub współposiadaniu, wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej.

 • 2020-07-31

  Silny złoty wyhamował podwyżki cen paliw

  W połowie 31-go tygodnia 2020 za benzynę 95-oktanów trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw średnio 4,33 zł/l, a za ON 4,27 zł/l.

 • 2020-07-27

  Uprawa pasowa MZURI Pro-Til

  Mzuri Pro-Til uprawia wyłącznie wąskie pasy gleby, aplikuje nawozy w całej warstwie uprawianego pasa, umieszcza w nim nasiona na określonej głębokości, zapewniając idealne środowisko do ich szybkiego kiełkowania, wzrostu roślin, a w konsekwencji również wysokich plonów.

 • 2020-07-23

  Za nami kolejny tydzień sporych wzrostów cen paliw

  W połowie 30-go tygodnia 2020 za benzynę 95-oktanów trzeba było zapłacić na krajowych stacjach paliw średnio 4,32 zł/l, a za ON 4,27 zł/l.

 • 2020-07-21

  Pokaz polowy kombajnami Claas i maszynami MZURI w rolach głównych

  Redakcja Gospodarz.pl z przyjemnością odpowiedziała na zaproszenie firmy MZURI-AGRO ze Śmielina i pojawiła się na pokazie polowym maszyn Claas i MZURI na polu produkcyjnym w miejscowości Rajgród, w województwie kujawsko-pomorskim.

 • 2020-07-20

  HAYBUSTER, wydajne amerykańskie maszyny dla polskich rolników

  Naszą główną linią produktów są najlepsze rozdrabniacze słomy. Budujemy również zbieracze kamieni i siewniki do siewu bezpośredniego, do ponownego sadzenia i odnawiania pastwisk, na których przebywają krowy. Produkujemy także miksery. W Polsce koncentrujemy się głównie na siewnikach, zbieraczach kamieni i rozdrabniaczach słomy.
Maszyny rolnicze