KOSIARKA BIJAKOWA Z UNOSZONĄ POKRYWĄ: szerokość robocza 200cm. Uzbrojenie : bijak łopatka 800g - sprzedam

Powrót do kategorii

Dodano: 2019-05-13

Osoba kontaktowa: polexim

Adres: woj. cala-polska,
609, Izdebki 36-203, Izdebki

Strona WWW:

cena: 10000 PLN

Tagi: kosiarka bijakowa, kosiarka

Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy fabrycznie nowe kosiarki bijakowe (mulchery) o szerokości roboczej 200 cm.

Urządzenie przystosowane jest do zawieszenia na TUZ ciągnika rolniczego, napęd kosiarki uzyskiwany jest z WOM (wałek standardowy sześciofrezowy - w zestawie).

Kosiarki bijakowe służą do skoszenia  oraz  jednoczesnego rozdrobnienia trawy, drobnych gałęzi, liści itp. Układ rozdrabniający stanowią młotki tnąco - bijakowe o kształcie łopatki, które pod wpływem wysokich obrotów wału roboczego ścinają i rozdrabniają materię.
 
Schemat napędu układu tnącego: przekazanie napędu z WOM na przekładnię kątową kosiarki; przekładnia przekazuje napęd za pomocą wału na przekładnię pasową; przekładnia pasowa przekazuje napęd ( zwiększając obroty)  na wał roboczy, na którym umocowane są noże bijakowe. 
 
PARAMETRY TECHNICZNE:
*MODEL – JANSEN EFGC 200, szerokość koszenia 200cm
*Typ bijaka – łopatka (młotek) 800g, 26 szt.
*Układ zawieszenia – TUZ, Kat.I oraz Kat. II
*Minimalna moc ciągnika – 50 KM
*Napęd – WOM 540, wałek przekazu mocy w zestawie
*Masa – 3390 kg
 
Ten model  posiada dwa rzędy bijaków rozmieszczone tak jak gwint śruby (spiralnie), dzięki czemu urządzenie pracuje efektywniej.

Dodatkowo rozwiązanie to sprawia, że bijaki znajdujące się w osi ataku, uderzają w materiał pojedynczo a nie wszystkie jednocześnie.
Tylna pokrywa osłonowa jest otwierana, dzięki czemu podczas wykaszania wysokich traw istnieje możliwość uchylenia pokrywy aby nadmiar materiału szybciej wydostał się poza komorę roboczą. 

Powoduje to znaczne zmniejszenie obciążenia ciągnika oraz zwiększenie wydajności roboczej. Jednakże materiał, który wypadnie z pod otwartej przesłony jest gorzej przemielony i dłuższy niż gdyby przesłona była stale zamknięta w czasie koszenia.

Udzielamy 12 miesięcy gwarancji na oferowany przez nas artykuł. Wystawiamy faktury VAT. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

 

Formularz kontaktowy