Topinambur suszony sprzedam 1/2 kg-15zł - sprzedam

Brak zdjęć dla tego ogłoszenia. Skontaktuj się z wystawiającym ogłoszenie telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego

Powrót do kategorii

Dodano: 2013-11-25

Osoba kontaktowa:

Telefon:

Adres: woj. cala-polska,
Bydgoszcz 85-435, Bydgoszcz

Strona WWW:

Szczegóły ogłoszenia

Oferuję topinambur suszony uzyskany z bulw roślin uprawianych na mojej plantacji bez stosowania nawozów sztucznych i chemicznych środków ochrony roślin (niepotrzebnych dzięki biologicznym własnościom tej rośliny).
Suszony topinambur zachowuje wszystkie składniki zawarte w świeżych bulwach!!! Można zmielić w młynku(np. do kawy) i używać jako proszku do jogurtów, sosów, deserów itp.

Suszone bulwy topinamburu 0,5 kg – 15 zł

O topinamburze:
Topinambur pomaga zapobiegać i wspiera leczenie cukrzycy, otyłości, obniża poziom cholesterolu i oczyszcza organizm. Reguluje ciśnienie krwi i pracę układu pokarmowego. Chroni wątrobę i nerki. Zwiększa również odporność organizmu, obniża stres, dostarcza energii i zwiększa zdolność koncentracji, zapobiega osteoporozie. Jako prebiotyk ma pozytywny wpływ na mikroflorę jelitową. Słonecznik bulwiasty (to inna nazwa topinamburu) jest rośliną pełną siły i uzdrawiającej energii pozyskanej z natury. W odróżnieniu od innych rodzajów warzyw, posiada unikalny system węglowodanowy oparty na fruktozie i jej polimerze fruktooligosacharydzie – inulinie. Topinambur nie zawiera skrobi, stąd może być podstawą diety chorych na cukrzycę. Zawiera biologicznie czynne składniki: błonnik i minerały - żelazo, krzem, magnez, potas, fosfor, wapń, oraz witaminy B, C, pektyny, kwasy organiczne i aminokwasy.

Topinambur ze względu na zawarte składniki pokarmowe stanowi doskonałą paszę. Jest przysmakiem zwierząt dziko żyjących i gospodarskich, a także drobnych zwierząt domowych, takich jak świnka morska,koszatniczka, królik itd. Dostarcza ich organizmom wielu substancji odżywczych, stanowi doskonałe uzupełnienie podstawowego pożywienia gryzoni. Wprowadzać do diety stopniowo,
od kilku kawałków dziennie.
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszam na moją stronę internetową,

 

Formularz kontaktowy