topianmbur do kosupcji i na sadzeniaki - sprzedam

Powrót do kategorii

Dodano: 2013-01-25

Osoba kontaktowa: Sławomir

Telefon:

Adres: woj. dolnoslaskie,
Świdnik Kalinówka

Tagi: Topinambur, słonecznik bulwiasty, sok z topianmbura, sadzeniaki, bulwy, cukrzyca, sprzedaż topinmbura

Szczegóły ogłoszenia

bulw topinambura   używa się do przyrządzenia wykwintnych, kosztownych dań. Oprócz walorów smakowych – ich smak można określić jako coś pośredniego między ziemniakiem, a gruszką z orzechowym akcentem – odznaczają się też wybitnymi wartościami odżywczymi. Są bogatym źródłem witamin A, B1, B2, B6, C, i E, makro- i mikroelementów: krzemu, potasu, wapnia, fosforu, żelaza i cynku. Zawierają też błonnik pektynowy i aminokwasy oraz inulinę, dzięki której stanowią cenny składnik diety diabetyków, zwłaszcza w pierwszych stadiach choroby.

Dla celów kulinarnych używa się biało-żółtawych bulw . Bulwy o odcieniach fioletu po brąz nadają się raczej na paszę dla zwierząt.

 

Zakup do:
1-5  kg - 9 zł/kg   
10 kg -  6 zł/kg
20 kg    5zł./kg
30 kg      4zł/kg   dostawa do klienta
                          Można go stosować w celu poprawienia przemiany materii i utrzymania właściwej mikroflory jelit, w profilaktyce cukrzycy, nowotworów, chorób serca i naczyń oraz przy niewydolności nerek i arytmii serca. Ponadto wzmacnia układ odpornościowy i pomaga w stanach przewlekłego zmęczenia. Bulwy topinambura są bogatym źródłem potasu, żelaza oraz tiaminy. Nie zawierają tłuszczu ani cholesterolu.

Gospodarstwo Ekologiczne Sławomir Chmiel
Oszczędzaj  łącz kilka produktów w jednej cenie przesyłki - 

Formularz kontaktowy