Praca »

Główny specjalista

Nr referencyjny: 7800393

Ważna przez:

Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie

Stanowisko: Główny specjalista

Oferent: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie

Opis stanowiska

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • przygotowuje koncepcje interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt w ramach Planu Strategicznego WPR (PS WPR), w tym również uczestniczy w uzgadnianiu PS WPR z Komisją Europejską, oraz przygotowuje PS WPR w tym zakresie, jak również współpracuje przy przygotowaniu PS WPR w części dotyczącej planowania budżetu, monitorowania i sprawozdawczości w zakresie tej interwencji, a także opracowuje przepisy krajowe dotyczące tej interwencji ;
  • przygotowuje propozycje wskaźników produktu i rezultatu w zakresie interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt objętych PS WPR, w tym w ramach ich monitorowania;
  • przygotowuje stanowiska na posiedzenia instytucji krajowych i międzynarodowych w zakresie interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt w ramach PS WPR oraz uczestniczy w tych spotkaniach, w tym w posiedzeniach organów UE, w tym w szczególności Komitetu Wspólnej Polityki Rolnej oraz grup roboczych Rady UE;
  • współpracuje z innymi komórkami MRiRW, w zakresie realizacji interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt w ramach PS WPR w szczególności z Departamentem Wspólnej Polityki Rolnej, Departamentem Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii, Departamentem Rolnictwa Ekologicznego i Jakości Żywności;
  • przygotowuje informacje dla komisji sejmowych i senackich, projekty odpowiedzi na interpelacje i zapytania posłów i senatorów oraz przygotowuje odpowiedzi na pytania, skargi, wnioski i petycje oraz przyjmuje interesantów w sprawach związanych z zasadami, warunkami i trybem przyznawania pomocy finansowej w ramach interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt w ramach PS WPR;
  • realizuje zadania związane z audytami prowadzonymi przez Komisję Europejską oraz Europejski Trybunał Obrachunkowy w zakresie interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt PS WPR;
  • współpracuje z innymi ministerstwami, urzędami centralnymi, instytutami oraz organizacjami społeczno-zawodowymi, w tym również w zakresie dotyczącym cyfryzacji oraz innowacyjności w obszarze rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych;
  • bierze udział w krajowych i zagranicznych konferencjach, seminariach, szkoleniach, a także organizuje konferencje i szkolenia, w celu przekazania wiedzy, opinii i stanowiska MRiRW w zakresie interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt w ramach PS WPR.

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 3 lata stażu pracy
  • Znajomość języka angielskiego lub języka francuskiego na poziomie komunikatywnym (poziom co najmniej A1)
  • Wiedza z zakresu prawa krajowego i UE dotyczącego dobrostanu zwierząt
  • Wiedza z zakresu zagadnień dotyczących wsparcia rozwoju obszarów wiejskich w ramach Wspólnej Polityki Rolnej
  • Umiejętność prognozowania efektów i rezultatów planowanych interwencji w zakresie dobrostanu zwierząt
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie nauk rolniczych lub nauk ścisłych i przyrodniczych lub nauk społecznych
  • 2 lata doświadczenia zawodowego związanego z realizacją programów UE lub w obszarze rolnictwa
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym
  • Wiedza z zakresu Wspólnej Polityki Rolnej w obszarze wsparcia w ramach dobrostanu zwierząt