Praca »

Główny specjalista ds. ochrony środowiska w Dziale Obsługi Gospodarczej i Technicznej

Nr referencyjny: 8985421

Ważna przez:

Lokalizacja: Warszawa, Powiśle, mazowieckie

Stanowisko: Główny specjalista ds. ochrony środowiska w Dziale Obsługi Gospodarczej i Technicznej

Oferent: Centrum Nauki Kopernik

Opis stanowiska

Zakres obowiązków

  • identyfikacja kluczowych obszarów do wprowadzenia zmian w działalności organizacji w kierunku neutralności klimatycznej i zielonej polityki,

  • koordynacja działań komórek organizacyjnych Centrum Nauki Kopernik w zakresie ochrony środowiska, gospodarki odpadami i przedsięwzięć związanych ze poprawianiem efektywności energetycznej (uzyskaniem białych certyfikatów),

  • monitorowanie zmian w regulacjach prawnych związanych z ochroną środowiska i oraz inicjowanie i nadzorowanie ich wdrażania w działalności Centrum Nauki Kopernik

  • przygotowanie planu działań związanych ze zmniejszaniem negatywnego wpływu działań Centrum Nauki Kopernik na środowisko oraz określanie realistycznych wskaźników sukcesu w ramach realizacji zielonej polityki,

  • analizowanie i rekomendowanie najlepszych rozwiązań techniczno-organizacyjnych pozwalających na wprowadzanie efektywnej zielonej polityki w organizacji,

  • wsparcie realizacji projektów związanych ze zmianami dążącymi do realizacji zielonej polityki, uwzględniające planowanie odpowiednich etapów, komunikację zmian i ich koordynację,

  • bieżące monitorowanie dostępności programów finansowania w zakresie neutralności klimatycznej oraz udział w pozyskiwaniu funduszy (dofinansowania) na realizację projektów,

  • prowadzenie wewnętrznej komunikacji i edukacji ekologicznej dla pracowników Centrum Nauki Kopernik.

Wymagania:

Czego od Ciebie oczekujemy

  • wykształcenie wyższe, preferowane w kierunkach, ochrona środowiska, inżynieria środowiska lub pokrewne; W przypadku ukończonych studiów nie związanych z ochroną środowiska udokumentowane doświadczenie w pracy z tematem zielonych polityk w organizacjach,

  • minimum 5 lat doświadczenia zawodowego na samodzielnym stanowisku eksperckim,

  • interdyscyplinarna wiedza ogólna z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i nauk o środowisku oraz umiejętność wykorzystania jej w pracy zawodowej,

  • znajomość procesów i problemów istotnych dla ochrony środowiska z punktu widzenia organizacji oraz ogólnych zasad zrównoważonego rozwoju,

  • umiejętność myślenia strategicznego w obszarze związanym z zieloną transformacją w organizacji,

  • dobra znajomość praktyk rynkowych i najlepszych istniejących rozwiązań wspomagających wprowadzanie zmian związanych zielonymi politykami w organizacjach,

  • dobra umiejętność poruszania się w zagadnieniach technicznych związanych z zieloną transformacją lub umiejętność znajdowania odpowiednich źródeł w tym zakresie.

  • bardzo dobrej znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

Oferujemy

  • Umowa o pracę

  • Prywatna opieka medyczna

  • Dofinansowanie do karty sportowej

  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji

  • Dofinansowanie do wypoczynku

  • Świadczenia świąteczne

  • System premiowy

  • Dostęp do platform rozwojowych

  • Dostęp do kafeterii benefitowej

  • Vouchery do Kopernika

  • Inspirujące i profesjonalne środowisko pracy

  • Doskonała lokalizacja biura