Praca » Inne

Inspektor

Nr referencyjny: 1827006

Ważna przez:

Lokalizacja: Lublin, lubelskie

Stanowisko: Inspektor

Oferent: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie

Opis stanowiska

Warunki pracy

• praca biurowa przy komputerze,
• permanentna obsługa klientów zewnętrznych spoza administracji (obywateli, przedsiębiorstw).

Zabudowę Inspektoratu w Lublinie stanowi budynek administracyjny i budynek laboratoryjny. Budynek administracyjny wyposażony w windę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych. Budynek laboratorium wyposażony jedynie w windę towarową. Brak pomieszczeń sanitarnych dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Otoczenie budynku dostosowane dla osób niepełnosprawnych: platforma dla osób niepełnosprawnych oraz z jednej strony podjazd.

Zakres zadań

  • prowadzenie prac związanych z monitoringiem hałasu, m.in. współdziałanie w opracowaniu Wojewódzkiego Programu Monitoringu Środowiska w zakresie hałasu, bieżąca analiza wyników pomiarów i obliczeń poziomów hałasu, prowadzenie rejestru zawierającego informacje o stanie akustycznym środowiska na podstawie pomiarów, badań i analiz wykonywanych w ramach PMŚ, w tym również podlegających rejestracji strategicznych map akustycznych, pozyskiwanie informacji i danych dotyczących źródeł hałasu oraz danych niezbędnych do tworzenia lokalnych map akustycznych,

  • tworzenie lokalnych map akustycznych, sporządzanie rocznych i wieloletnich ocen klimatu akustycznego środowiska w województwie,

  • tworzenie opracowań, ocen, prezentacji multimedialnych oraz przygotowanie materiału do „Raportu o stanie środowiska w województwie lubelskim”,

  • przygotowywanie materiałów informacyjnych o stanie środowiska dla administracji rządowej i samorządowej oraz udostępnianie informacji o stanie środowiska w zakresie hałasu i powietrza atmosferycznego dla klienta zewnętrznego,

  • wyszukiwanie, aktualizacja, gromadzenie i prezentacja danych dotyczących monitoringu środowiska w technologii GIS (system informacji przestrzennej) oraz sporządzanie grafik,

  • współdziałanie w realizacji zadań w zakresie monitoringu jakości powietrza.

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego

  • dobra znajomość przepisów dot. monitoringu środowiska, w szczególności monitoringu hałasu i powietrza,

  • obsługa oprogramowania GIS,

  • znajomość organizacji i funkcjonowania Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie,

  • znajomość przepisów dot. służby cywilnej, w tym znajomość zasad służby cywilnej oraz zasad etyki korpusu służby cywilnej.

  • Posiadanie obywatelstwa polskiego

  • Korzystanie z pełni praw publicznych

  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • szkolenia z obszaru tematycznego objętego zakresem obowiązków na opisywanym stanowisku,

  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,

  • obsługa oprogramowania do tworzenia map akustycznych,

  • umiejętność redagowania tekstów,

  • umiejętność pracy w zespole,

  • umiejętność obsługi komputera, w tym edytorów tekstów, arkuszy kalkulacyjnych.