Praca » Inne

Specjalista ds. BHP i OŚ (automotive)

Nr referencyjny: 2705542

Ważna przez:

Lokalizacja: okolice Poznania (wschód), wielkopolskie

Stanowisko: Specjalista ds. BHP i OŚ (automotive)

Oferent: Devire

Opis stanowiska

Specjalista ds. BHP i Ochrony środowiska

Miejsce pracy: okolice Poznania (wschód)

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Budowanie kultury bezpieczeństwa, praca z kierownictwem i wszystkimi pracownikami w celu budowania świadomości załogi w obszarze BHP;

  • Monitorowanie funkcjonowania systemu zarządzania BHP;

  • Szkolenie pracowników w zakresie zagadnień BHP, ochrony środowiska i PPOŻ;

  • Współpraca z zewnętrznymi instytucjami kontroli (PIP, PIS, PSP, WIOŚ);

  • Opiniowanie nowych inwestycji, urządzeń oraz procesów technologicznych;

  • Badanie przyczyn wypadków przy pracy, prowadzenie dokumentacji powypadkowej oraz wdrażanie działań zapobiegawczych;

  • Koordynowanie i nadzór nad zdarzeniami potencjalnie wypadkowymi;

  • Opracowanie procedur i instrukcji w obszarze BHP i ochrony środowiska;

  • Nadzór nad planowaniem i przeprowadzaniem pomiarów środowiska pracy;

  • Naliczanie opłat związanych z ochroną środowiska i sporządzanie raportów środowiskowych;

  • Zarządzanie dokumentacją związaną z pomiarami i decyzjami urzędowymi w zakresie gospodarki odpadami, gospodarki ściekami, emisji do atmosfery;

  • Monitorowanie i nadzorowanie zmian w regulacjach prawnych związanych z ochroną środowiska;

  • Wsparcie i podejmowanie działań w zakresie ograniczenia wpływu czynników niebezpiecznych, szkodliwych i uciążliwych w celu poprawy warunków pracy.

OCZEKIWANIA:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub ukończone studia podyplomowe z zakresu BHP;

  • Minimum dwuletnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej;

  • Dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego;

  • Doświadczenie w prowadzeniu postępowania powypadkowego;

  • Samodzielność i nastawienie na rozwiązywanie problemów;

  • Wysoko rozwinięte umiejętności organizacyjne.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Posiadanie uprawnienia audytora wewnętrznego Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnego z ISO14001:2015;

  • Znajomość przygotowania sprawozdań z zakresu korzystania ze środowiska: GUS, CRO, KOBIZE, Urząd Marszałkowski (opłata za korzystanie ze środowiska, roczne zestawienie odpadów, opłata produktowa, informacja o gospodarowaniu opakowaniami);

  • Znajomość procedur uzyskiwania decyzji środowiskowych (pozwolenie na wytwarzanie odpadów, zgłoszenie emitorów);

  • Uprawnienia Inspektora PPOŻ.

NASZ KLIENT OFERUJE:

  • Pracę w firmie, w której dbanie o bezpieczeństwo i bezpieczna praca jest priorytetem;

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na pełny etat;

  • Wsparcie w okresie adaptacji oraz szkolenie wprowadzające;

  • Świadczenia socjalne (w tym dofinansowanie kart sportowych, dofinansowanie wypoczynku, świadczenia świąteczne);

  • Opiekę medyczną;

  • Możliwość rozwoju i szkoleń.