Praca » Inne

Specjalista ds. Programów Hodowlanych

Nr referencyjny: 3267914

Ważna przez:

Lokalizacja: Brzeg, opolskie

Stanowisko: Specjalista ds. Programów Hodowlanych

Oferent: BZK Sp. z o. o. i Wspólnicy Sp. k.

Opis stanowiska

GŁÓWNY CEL STANOWISKA:

Aktywne pozyskiwanie producentów do współpracy w ramach rozwoju programu opasu młodego bydła. Audyt potencjalnych ferm, dobór dostawców oraz odbiorców zwierząt. Rejestracja zwierząt w systemie ARiMR. Analizy i rozliczenia.

MIEJSCE PRACY:

  • Biuro operacyjne w Brzegu, woj. opolskie.

  • Podległy teren: woj. opolskie oraz część woj. śląskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

  • Czechy - do 50 km od granicy z woj. opolskim.

Wymagania:

OBOWIĄZKI NA STANOWISKU PRACY:

  • Nawiązywanie i utrzymywanie stałych relacji z hodowcami bydła w regionie aktywności Spółki Polagri.

  • Audytowanie warunków zootechnicznych i zoohigienicznych w budynkach dla bydła w gospodarstwach współpracujących.

  • Realizacja polityki firmy w zakresie doboru gospodarstw do współpracy.

  • Systematyczne pozyskiwanie nowych potencjalnych dostawców materiału do opasu.

  • Czynności administracyjne podczas przygotowywania umów i aneksów przy obrocie zwierzętami.

  • Współpraca z działem księgowości oraz działem prawnym w zakresie organizacji obrotu zwierzętami.

  • Współpraca z menedżerami ds. produktów paszowych w zakresie sprzedaży śruty rzepakowej i WDGS-u.

  • Budowanie pozytywnego wizerunku Spółki oraz całej grupy kapitałowej wśród producentów rolnych.

  • Współdziałanie w zakresie planowania zakupu i sprzedaży bydła opasowego oraz tworzenie rozwiązań programu hodowlanego.

  • Systematyczne informowanie o cenach konkurencji w podległym regionie - monitoring konkurencji.

  • Przygotowywanie ofert dla producentów rolnych.

  • Działania w osiąganiu coraz większego udziału procentowego Spółki Polagri w obszarze kontraktacji bydła opasowego.

  • Opracowanie modelu stałej współpracy z dostawcami i odbiorcami zwierząt.

  • Reprezentowanie Spółki na spotkaniach z producentami rolnymi.

  • W porozumieniu z bezpośrednim przełożonym ustalanie działań lokalnych służących osiąganiu celów.

  • Raportowanie dotyczące realizacji zadań w podległym regionie zgodnie z wytycznymi przełożonych.

  • Współpraca z działem logistyki w sprawie ustalania harmonogramu dostaw lub odbioru zwierząt oraz dostaw produktów paszowych.

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie wyższe rolnicze /preferowana zootechnika lub weterynaria/

  • Doświadczenie branżowe rolnicze min. 3 lata.

  • Znajomość zasad produkcji rolnej /głównie zwierzęcej - hodowla bydła mięsnego/.

  • Doświadczenie dotyczące obrotu /handlu/ bydłem hodowlanym i rzeźnym.

  • Wiedza z zakresu logistyki zwierząt hodowlanych i rzeźnych.

  • Wiedza z zakresu rejestracji zwierząt.

  • Wiedza z zakresu zasad dobrostanu zwierząt.

  • Umiejętność pracy z komputerem w obszarze Office.

  • Komunikatywny język angielski lub niemiecki.

Oferujemy:

NA STANOWISKU SPECJALISTY DS. PROGRAMÓW HODOWLANYCH OFERUJEMY:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe.

  • Premię zależną od osiąganych wyników.

  • Samochód służbowy.

  • Komputer plus internet mobilny.

  • Telefon komórkowy.

  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje.