Praca » Inne

Specjalista ds. przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy

Nr referencyjny: 2757335

Ważna przez:

Lokalizacja: Katowice, dolnoslaskie

Stanowisko: Specjalista ds. przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy

Oferent: Polska Grupa Górnicza sp. z o.o.

Opis stanowiska

Twoje zadania:

  • Poszukiwanie rozwiązań i optymalizacja obecnie stosowanych rozwiązań w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy

  • Nadzór nad prowadzeniem racjonalnej gospodarki odpadami

  • Opracowywanie map oraz schematów technologicznych

  • Stosowanie oceny oddziaływania inwestycji szkodliwych dla zdrowia i środowiska

  • Opracowywanie dokumentacji technicznej

  • Aktywne poszukiwanie nowoczesnych/innowacyjnych rozwiązań i ich implementacja
    w oddziałach Spółki

  • Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań

  • Opracowywanie wymagań istotnych warunków zamówień i wycena

  • Opracowywanie harmonogramów prac

  • Budowanie relacji oraz koordynacja działań obszarów przemysłu, nauki i dostawców technologii

Wymagania:

Nasze oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne kierunkowe

  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie komunikatywnym

  • Znajomość materiałów i kompozytów polimerowych

  • Znajomość technologii wtryskiwania tworzyw sztucznych

  • Znajomość technologii wytłaczania tworzyw sztucznych

  • Znajomość innych metod przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy (laminowanie, odlewanie rotacyjne, formowanie próżniowe, prasowanie, łączenie tworzyw sztucznych, techniki nanoszenia powłok)

  • Znajomość badania właściwości tworzyw sztucznych i gumy

  • Znajomość technologiczności wyrobów z tworzyw sztucznych,

  • Znajomość regeneracji i recykling tworzyw sztucznych,

  • Znajomość polskiego i unijnego prawodawstwa w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

  • Znajomości praktycznej technologii związanej z podejmowanym stanowiskiem

  • Znajomość obsługi programów do projektowania

  • Znajomość obsługi pakietów biurowych

  • Umiejętność zarządzania złożonymi projektami

  • Umiejętność współpracy z zespołem projektowym

  • Umiejętność planowania oraz zarządzania czasem i priorytetami

  • Zaangażowanie, kreatywność, chęć ciągłego rozwoju

  • Kreatywność na stanowisku pracy

  • Prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Pracę w stabilnej organizacji

  • Szkolenia oraz możliwość rozwoju zawodowego

  • Bardzo dobrą atmosferę w miejscu pracy

  • Udział w konferencjach krajowych i międzynarodowych

  • PGG Family – program benefitów dla Pracowników PGG

  • Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych