Praca » Inne

Specjalista ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego

Nr referencyjny: 2269644

Ważna przez:

Lokalizacja: Skawina, dolnoslaskie

Stanowisko: Specjalista ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego

Oferent: Devire

Opis stanowiska

Aktualnie, dla naszego Klienta poszukujemy najlepszych Kandydatów, na stanowisko Specjalista ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego.

U Kandydatów zwracamy uwagę na:

  • Wykształcenie wyższe techniczne (Ochrona Środowiska).

  • Minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, w firmie produkcyjnej.

  • Znajomość norm ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015.

  • Uprawnienia audytora wiodącego z zakresu ww. norm.

  • Znajomość narzędzi jakości i metodologii Lean Manufacturing.

  • Umiejętność budowania relacji, pracy w zespole, budowania dobrej atmosfery pracy.

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

  • Bardzo dobra znajomość Ms Office, Excel na poziomie zaawansowanym.

Do Twoich zadań należeć będzie:

  • Zapewnienie wymaganych prawem zezwoleń i decyzji środowiskowych, okresowe
    przeglądy i aktualizacja.

  • Nadzór nad prawidłową i terminową sprawozdawczością z zakresu OŚ. oraz
    przygotowywanie raportów do instytucji zewnętrznych zgodnie z obowiązującym
    prawem (Urząd Marszałkowski, baza KOBIZE, CRO, itp.)

  • Prowadzenie rejestru środowiskowych wymagań prawnych dot. zakładu,
    komunikowanie i inicjowanie działań dostosowawczych, celem utrzymania zgodności
    prawnej.

  • Znajomość przepisów REACH.

  • Nadzór nad Systemem Zarządzania Środowiskowego, zapewnienie aby procesy były
    zidentyfikowane i skutecznie opisane przez osoby odpowiedzialne za nie w sposób,
    który zapewni spełnienie wymagań klientów, standardów korporacyjnych oraz normy
    ISO 14001; gromadzenie zespołów interdyscyplinarnych celem formułowania,
    uzgodnienia i aktualizowania procedur SZŚ.

  • Inicjowanie i prowadzenie procesu identyfikacji i oceny znaczących aspektów
    środowiskowych; opracowanie, aktualizacja i nadzór nad realizacją planu
    monitorowania.

  • Monitorowanie procesów i wpływów środowiskowych poprzez gromadzenie istotnych
    danych i tworzenie raportów statystycznych, zgłaszanie propozycji ulepszeń i działań
    korygujących.

  • Planowanie i przeprowadzanie wewnętrznych audytów oraz dobór, szkolenie i
    wspieranie audytorów.

  • Wspieranie wydziałów produkcyjnych w przygotowaniu do audytów zewnętrznych i
    inspekcji.

  • Rozpowszechnianie raportów z audytów wewnętrznych i zewnętrznych wśród
    kierowników właściwych jednostek funkcjonalnych oraz monitorowanie problemów do
    ich skutecznego rozwiązania; propagowanie metodologii 8D PPS.

  • Doradzanie wydziałom w sprawach środowiskowych, identyfikacja potrzeb
    szkoleniowych.

  • Gromadzenie danych wejściowych do przeglądów zarządzania.

  • Inicjowanie i nadzorowanie realizacji działań korygujących i zapobiegawczych.

  • Współpraca z Koordynatorem Gospodarki Odpadami.

Nasz Klient oferuje:

  • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.

  • Umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin.

  • Stabilny system wynagradzania.

  • Możliwość indywidualnego rozwoju zawodowego.

  • Atrakcyjny program szkoleń i kursów.

  • Szeroki pakiet socjalny (bezpłatne obiady, dofinansowanie do wczasów „pod gruszą”
    oraz karty Multisport itp.).