Praca » Inne

Starszy specjalista

Nr referencyjny: 2024512

Ważna przez:

Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie

Stanowisko: Starszy specjalista

Oferent: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie

Opis stanowiska

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

– krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe
– częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
– obsługa klientów zewnętrznych

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

– wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Zakres zadań

  • prowadzenie postępowań administracyjnych i pozaadministracyjnych w zakresie: wydawania opinii dotyczących obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, dla których inwestorem są Wody Polskie, uzgadniania warunków realizacji przedsięwzięć dla których inwestorem są Wody Polskie, prowadzenia postępowań w sprawie ocen wodnoprawnych, wydawania deklaracji co do zgodności planowanego przedsięwzięcia z wymogami określonymi w Dyrektywie 2000/60/WE Parlamentu europejskiego i Rady z dnia 23 października 2000 r. wydawania decyzji zwalniających, o których mowa w ustawie Prawo Wodne z dnia 20 lipca 2017 r. (Dz. U. 2017 poz. 1566) w tym: opracowywanie lub opiniowanie projektów decyzji, postanowień w postępowaniu administracyjnym, opracowywanie projektów decyzji i rozstrzygnięć pozaadministracyjnych, prowadzenie innych czynności w postępowaniu administracyjnym (w tym: prowadzenie postępowania wyjaśniającego, przygotowanie/ prowadzenie rozprawy administracyjnej), rozpatrywanie ponagleń, prowadzenie procedury odwoławczej, w tym rozpatrywanie i przekazywanie do wojewódzkiego sądu administracyjnego sprzeciwów od decyzji, przyjmowanie interesantów i udzielanie informacji, wydawanie zaświadczeń
  • monitorowanie stanu prawnego i orzecznictwa oraz standardów/ rekomendacji/ wytycznych/ opinii/ inicjatyw, etc. w obszarze gospodarki wodnej, w tym: analizowanie aktualnego stanu prawnego, orzecznictwa i poglądów doktryny/ standardów/ rekomendacji/ wytycznych/ opinii, analizowanie planowanych zmian prawnych, przekazywanie informacji zainteresowanym

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze stosowania prawa lub ochrony środowiska
  • Znajomość ustaw: prawo wodne, kodeks postępowania administracyjnego, o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko, o ochronie przyrody
  • Znajomość Ramowej Dyrektywy Wodnej (2000/60/WE)
  • Myślenie analityczne
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1

Zobacz inne oferty pracy Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie

źródło: praca.pl

data publikacji: 2018-07-17