Praca » Inne

Starszy specjalista

Nr referencyjny: 2697952

Ważna przez:

Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie

Stanowisko: Starszy specjalista

Oferent: Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie

Opis stanowiska

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje).
Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • samodzielnie lub we współpracy z innymi instytucjami opracowuje programy zwalczania lub monitorowania chorób zakaźnych zwierząt kopytnych oraz ponosi współodpowiedzialność za uzgodnienia ww. programów z innymi instytucjami zgodnie z przepisami prawa, a także nadzoruje i analizuje działania w ramach realizacji tych programów przez podległe jednostki Inspekcji Weterynaryjnej,

  • prowadzi sprawy związane z zagrożeniem wystąpienia lub wystąpieniem chorób zakaźnych zwierząt kopytnych podlegających obowiązkowi zwalczania lub rejestracji, a także innych chorób zwierząt kopytnych istotnych z epizootycznego punktu widzenia oraz dokonuje analiz sytuacji epizootycznej w Polsce, identyfikuje obszary zagrożenia i bierze udział w opracowywaniu działań naprawczych w tym zakresie,

  • opracowuje projekty instrukcji/wytycznych Głównego Lekarza Weterynarii, a także projekty procedur dotyczących postępowania Inspekcji Weterynaryjnej w przypadku występowania chorób zakaźnych zwierząt kopytnych, w tym dotyczących zwalczania, rejestracji lub monitorowania tych chorób, a także bierze udział w opiniowaniu aktów prawnych dotyczących zdrowia zwierząt, w szczególności chorób zakaźnych zwierząt kopytnych,

  • sporządza i analizuje sprawozdania okresowe oraz roczne z realizacji programów zwalczania lub monitorowania chorób zakaźnych zwierząt kopytnych, w tym sprawozdania do Komisji Europejskiej,

  • prowadzi sprawy związane z uznaniem terytorium kraju lub części terytorium kraju za oficjalnie wolne od chorób zakaźnych zwierząt kopytnych,

  • samodzielnie przygotowuje lub koordynuje przygotowanie kwestionariuszy, prezentacji oraz innych materiałów informacyjnych, w zakresie wymagań dotyczących zwalczania, rejestracji lub monitorowania chorób zakaźnych zwierząt kopytnych oraz sytuacji epizootycznej dotyczącej tych chorób w Polsce,

  • przygotowuje instrukcje dla przedstawiciela Polski na posiedzenia grup roboczych KE i OIE oraz posiedzeniach SCPAFF lub koordynuje przygotowanie przedmiotowych instrukcji oraz bierze udział w posiedzeniach grup roboczych KE dotyczących monitorowania i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt kopytnych oraz w posiedzeniach SCPAFF.

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 4 lata doświadczenia zawodowego w pracy w Inspekcji Weterynaryjnej

  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,

  • Wiedza: znajomość przepisów ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej, przepisów weterynaryjnych dotyczących zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, kodeksu postępowania administracyjnego,

  • Kompetencje: kreatywność, samodzielność, inicjatywa, rzetelność, komunikatywność, terminowość,

  • Umiejętności: pracy w zespole, bardzo dobrej organizacji pracy własnej, pracy pod presją czasu, analityczne, przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły,

  • Posiadanie obywatelstwa polskiego

  • Korzystanie z pełni praw publicznych

  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe