Praca » Inspektor weterynarii

Inspektor weterynaryjny

Nr referencyjny: 2618433

Ważna przez:

Lokalizacja: Krosno, podkarpackie

Stanowisko: Inspektor weterynaryjny

Oferent: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Krośnie

Opis stanowiska

Warunki pracy

- stres towarzyszący wyjazdom służbowym oraz związany z przeprowadzaniem kontroli,
- praca terenowa
- narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia elektroniczne dydaktyczne oraz pomiarowe i specjalistyczne.
Siedziba Inspektoratu mieści się w budynku piętrowym, winda i podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • prowadzenie i bieżące monitorowanie spraw związanych z zagrożeniem wystąpienia grypy ptaków w województwie podkarpackim,

  • realizacja zadań Inspekcji Weterynaryjnej w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt akwakultury,

  • realizacja zadań Inspekcji Weterynaryjnej w zakresie zwalczania i monitorowania chorób zakaźnych pszczół,

  • kontrolowanie działalności Powiatowych Lekarzy Weterynarii województwa podkarpackiego, w zakresie kompetencji Zespołu ds. zdrowia i ochrony zwierząt,

  • przygotowywanie materiałów szkoleniowych w celu dostarczenia aktualnej i dokładnej informacji z zakresu obowiązujących regulacji prawnych oraz z zakresu realizowanych czynności.

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub wyższe pokrewne (np. biologiczne, zootechniczne, rolnicze itp.)
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego

  • podstawowa znajomość przepisów weterynaryjnych krajowych i wspólnotowych,

  • dobra znajomość przepisów kpa,

  • obsługa komputera i urządzeń peryferyjnych z dobrą znajomością aplikacji biurowych, tj. Word, Excel, Power-Point,

  • prawo jazdy kat. B

  • Posiadanie obywatelstwa polskiego

  • Korzystanie z pełni praw publicznych

  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • łatwość nawiązywania kontaktów,

  • umiejętność organizowania i planowania pracy,

  • zdolność analitycznego myślenia,

  • umiejętność przekazywania informacji w sposób precyzyjny,

  • znajomość j. angielskiego lub innego języka UE na poziomie komunikatywnym,

  • doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji zadań związanych z weterynarią.