Praca » Inspektor weterynarii

Inspektor weterynaryjny

Nr referencyjny: 2733783

Ważna przez:

Lokalizacja: Poznań, wielkopolskie

Stanowisko: Inspektor weterynaryjny

Oferent: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu

Opis stanowiska

Warunki pracy

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- zagrożenie korupcją,
- praca w terenie,
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (np. obywatele, przedsiębiorstwa lub przeprowadzenie kontroli w innych urzędach),
- praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
- budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich,
- brak odpowiednio dostosowanych toalet dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Zakres zadań

  • Przeprowadzanie kontroli powiatowych lekarzy weterynarii woj. wielkopolskiego w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego
  • Analizowanie, weryfikowanie i przetwarzanie danych uzyskanych z powiatowych inspektoratów weterynarii w ramach sprawozdawczości
  • Przygotowywanie projektów decyzji administracyjnych II instancji, w szczególności w odniesieniu do postępowania dotyczącego nadzoru nad bezpieczeństwem żywności
  • Bieżące analizowanie wyników badań laboratoryjnych wykonywanych w ramach weryfikacji prowadzonego nadzoru przez powiatowych lekarzy weterynarii nad przedsiębiorstwami sektora spożywczego produkującymi środki spożywcze pochodzenia zwierzęcego
  • Przygotowywanie sprawozdań, sporządzanie propozycji pism, wystąpień i pozostałej korespondencji, w tym rozpatrywanie wniosków, interwencji od osób oraz instytucji zewnętrznych
  • Analizowanie i weryfikowanie danych uzyskanych z powiatowych inspektoratów weterynarii dotyczącej niebezpiecznej żywności w ramach funkcjonującego Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) oraz koordynowanie działań w tym zakresie na terenie województwa wielkopolskiego
  • Przygotowywanie i prowadzenie szkoleń oraz narad z zakresu powierzonych obowiązków pracownikom powiatowych inspektoratów weterynarii z terenu woj. wielkopolskiego

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii (dot. aplikacji lekarzy weterynarii)
  • Podstawowa znajomość przepisów prawa z zakresu bezpieczeństwa żywności oraz postępowania administracyjnego
  • Dobra znajomość obsługi pakietu Office (Word, Excel, Power Point), programów pocztowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Prawo jazdy kat. B