Praca » Inspektor weterynarii

Inspektor weterynaryjny

Nr referencyjny: 3277542

Ważna przez:

Lokalizacja: Nowa Sól, lubuskie

Stanowisko: Inspektor weterynaryjny

Oferent: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Nowej Soli

Opis stanowiska

Warunki pracy

- praca w siedzibie urzędu oraz w terenie,
- wyjazdy służbowe,
- praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
- podstawowe wyposażenie stanowiska to: zestaw komputerowy, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe,
- budynek piętrowy - bez windy i podjazdów,

Zakres zadań

  • nadzór nad rolniczym handlem detalicznym oraz sprzedażą bezposrednią,

  • nadzór nad zakładami produkującymi żywność pochodzenia zwierzęcego,

  • pobieranie prób do badań monitoringowych,

  • prowadzenie spraw związanych z systemem wczesnego ostrzegania RASFF w zakresie żywności zwierzęcego pochodzenia,

  • prowadzenie rejestru "on-line" przedsiebiorstw sektora żywnościowego i platformy e-klient ,

  • kontrola środków spożywczych przeznaczonych do wwozu i wywozu,

  • prowadzenie dokumentacji z wykonywanych zadań,

  • prowadzenie postępowania administracyjne, w sprawach objętych zakresem czynności łącznie z przygotowaniem projektu decyzji administracyjnych,

  • przygotowanie i sporządzanie obowiązkowych sprawozdań i raportów w ramach działalności Zespołu ds. bezpieczeństwa żywności,

  • prowadzienie rejestru podmiotów zatwierdzonych i zarejestrowanych w zakresie produktów pochodzenia zwierzęcego

  • prowadzenie postępowania mandatowego i kierowanie wniosków do sądu w stosunku do osób winnych naruszenia przepisów weterynaryjnych i sanitarnych

  • prowadzenie dokumentacji w zakresie pobierania prób i wprowadzania danych do systemów informatycznych

  • wykonywanie innych czynności z zakresu zadań Inspekcji Weterynaryjnej wynikających z przepisów krajowego prawa weterynaryjnego i prawa UE

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w Inspekcji Weterynaryjnej

  • znajomość zasad postępowania administracyjnego

  • Umiejętność pracy w zespole

  • Umiejętność obsługi komputera

  • Prawo jazdy kat. B

  • Posiadanie obywatelstwa polskiego

  • Korzystanie z pełni praw publicznych

  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość programów Windows Office