Praca » Inspektor weterynarii

Inspektor weterynaryjny

Nr referencyjny: 2773205

Ważna przez:

Lokalizacja: Poznań, wielkopolskie

Stanowisko: Inspektor weterynaryjny

Oferent: Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu

Opis stanowiska

Warunki pracy

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- zagrożenie korupcją,
- przeprowadzanie kontroli w innych urzędach,
- praca w terenie,
- praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych,
- nietypowe godziny pracy,
- praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
- budynek wyposażony w windę osobową,
- budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich,
- brak odpowiednio dostosowanych toalet dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Zakres zadań

  • Kontrolowanie podmiotów prowadzących działalność w zakresie wytwarzania pasz leczniczych oraz podmiotów zajmujących się dystrybucją pasz leczniczych (kontrole I instancji)
  • Kontrolowanie powiatowych lekarzy weterynarii woj. wielkopolskiego w zakresie nadzoru nad podmiotami prowadzącymi działalność w zakresie pasz oraz ubocznych produktów zwierzęcych
  • Koordynowanie pobierania próbek w ramach monitoringu pasz oraz wykonywanie zadań w zakresie spraw prowadzonych w kilku powiatach jednocześnie
  • Analizowanie, weryfikowanie i przetwarzanie danych uzyskanych z powiatowych inspektoratów weterynarii województwa wielkopolskiego
  • Przygotowywanie projektów decyzji administracyjnych I i II instancji
  • Przygotowywanie projektów pism w ramach zadań wykonywanych przez zespół
  • Uczestniczenie w przygotowywaniu i realizowaniu szkoleń

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe powiązane z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii (dot. aplikacji lekarzy weterynarii)
  • Znajomość przepisów prawa z zakresu pasz, ubocznych produktów zwierzęcych oraz postępowania administracyjnego
  • Znajomość obsługi pakietu Office (Word, Excel, Power Point), programów pocztowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Specjalizacja: Prewencja weterynaryjna i higiena pasz lub inna powiązana z pracą zespołu
  • Prawo jazdy kat. B
  • Doświadczenie zawodowe: 6 miesięcy pracy w administracji