Praca »

Inspektor weterynaryjny

Nr referencyjny: 7955367

Ważna przez:

Lokalizacja: Kutno, łódzkie

Stanowisko: Inspektor weterynaryjny

Oferent: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kutnie

Opis stanowiska

Warunki pracy

  • Wyjazdy słuzbowe, szkolenia.

  • Praca administracyjno - biurowa.

  • Kontakt z żywnością pochodzenia zwierzęcego, materiałem biologicznym oraz ze zwierzetami.

  • Oferujemy stabilną pracę, dodatek za wieloletnią pracę od 5%-20% wynagrodzenia zasadniczego w zalezności od udokumentowanego stażu pracy, dodatkowe wynagrodzenie roczne, nagrody jubileuszowe.

  • Dofinasowanie do wypoczynku lektniego.

Zakres zadań

  • Realizacja zadań wynikających z ustawy o produktach pochodzenia zwierzęcego, ustawy o handlu, ustawy o ochronie zwierząt, rozporządzeń wykonawczych do tych ustaw oraz przepisów Unii Europejskiej w tym zakresie.
  • Sprawowanie nadzoru nad przestrzeganiem warunków weterynaryjnych produkcji, składowania i obrotu środkami spożywczymi pochodzenia zwierzęcego wprowadzanych na rynek.
  • Prowadzenie rejestrów podmiotów i wykazów podmiotów objętych nadzorem.
  • Obsługa programów niezbędnych do wykonywania działań z zakresu bezpieczeństwa żywności.
  • Wykonywanie innych czynności z zakresu Inspekcji Weterynaryjnej wynikających z przepisów krajowego prawa weterynaryjnego i prawa UE

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu zadań należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii (dot. wykształcenia wyższego weterynaryjnego)
  • prawo jady kat B
  • umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych
  • znajomość obecnie obowiązujących przepisów weterynaryjnych i kodeksu postępowania administracyjnego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe