Praca » Inne

Specjalista

Nr referencyjny: 2423884

Ważna przez:

Lokalizacja: Gdańsk, pomorskie

Stanowisko: Specjalista

Oferent: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku

Opis stanowiska

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywanie zadań:
• Praca w siedzibie Urzędu polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, obsłudze urządzeń biurowych, czynnościach koncepcyjnych;
• Praca w terenie w ciężkich warunkach na obszarach wodno-błotnych o trudnym dojeździe, potrzebą dojścia pieszego, w okresie jesienno-zimowym przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych;
• Częste kontakty z klientem zewnętrznym;
• Wykonywanie zadań pod presją czasu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywanie zadań:
• Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie;
• Praca na 2 piętrze w budynku bez windy;
• Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu;
• Przed budynkiem podjazd dla wózków inwalidzkich.

Zakres zadań

  • Realizowanie ustaleń planów zadań ochronnych oraz planów ochrony dla obszarów Natura 2000 oraz planów ochrony lub zadań ochronnych dla rezerwatów przyrody, w tym weryfikacja w terenie ustaleń tych dokumentów, przygotowanie opis przedmiotu zamówienia, prowadzenie nadzoru merytorycznego nad realizacją umowy, odbiór prac i przygotowanie sprawozdanie z wykonanych działań;
  • Ocena skuteczności podejmowanych działań ochronnych na terenie obszarów Natura 2000 i rezerwatów przyrody oraz przygotowanie informacji dotyczących realizacji ustaleń planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000, planów ochrony i zadań ochronnych dla rezerwatów przyrody oraz potrzeb ochronnych dla tych form ochrony przyrody;
  • Weryfikacja terenowa stanu rezerwatów, programowanie zabiegów ochronnych zgodnych z celem ochrony, ocenę działań konserwatorskich prowadzonych w rezerwatach w celu utrzymania prawidłowego stanu przedmiotu ochrony i przygotowanie zarządzeń w sprawie zadań ochronnych dla rezerwatów przyrody;
  • Udział w pracach związanych z realizacją projektów finansowanych ze środków zewnętrznych dotyczących realizacji ustaleń planów zadań ochronnych lub planów ochrony dla obszarów Natura 2000 oraz planów ochrony lub zadań ochronnych dla rezerwatów przyrody, w tym przygotowanie danych dotyczących działań ochrony czynnej wymagających weryfikacji terenowej na potrzeby aplikacji o środki zewnętrzne;
  • Gromadzenie dokumentacji obszarów Natura 2000, w tym dotyczącej stanu siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt poprzez weryfikację terenową, przygotowanie jej do przetwarzania na potrzeby informatycznego systemu GIS oraz aktualizację danych dotyczących sieci Natura 2000;
  • Współpraca z: zarządcami terenu, właścicielami gruntów, służbami mającymi wpływ na egzekwowanie przepisów w zakresie ochrony przyrody, jednostkami właściwymi do prowadzenia monitoringu przyrodniczego na obszarach Natura 2000 i rezerwatach przyrody w celu właściwego nadzoru nad rezerwatami przyrody, obszarami Natura 2000 oraz koordynowania siecią;
  • Wykonywanie zadań w ramach postępowań administracyjnych prowadzonych w trybie art. 37 ustawy o ochronie przyrody, związanych z natychmiastowym wstrzymaniem działań mogących znacząco oddziaływać na obszary Natura 2000, podjętych bez zezwolenia lub niezgodnie z ustaleniami planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000, związanych ze zgłoszeniem robót i określeniem warunków prowadzenia prac na podstawie art. 118-118b ustawy o ochronie przyrody oraz oceną wpływu planowanych przedsięwzięć na obszary Natura 2000;
  • Udział w kontrolach przestrzegania przepisów o ochronie przyrody w trakcie gospodarczego wykorzystania zasobów i składników przyrody przez jednostki organizacyjne oraz osoby prawne i fizyczne;
  • Archiwizacja wytworzonych akt.

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe kierunkowe w jednej z dziedzin: nauki biologiczne, nauki o ziemi, rolnictwo, leśnictwo;

doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska
  • Zdolność analitycznego myślenia;
  • Umiejętność sprawnej organizacji pracy oraz skutecznego komunikowania się;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Umiejętność obsługi komputera (pakiet Office, poczta elektroniczna);
  • Posiadanie polskiego obywatelstwa;
  • Korzystanie z pełni praw publicznych;
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyśle przestępstwo skarbowe,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Prawo jazdy kat. B;
  • Umiejętność pracy z systemami GIS;
  • Doświadczenie w obszarze ochrony przyrody;
  • Znajomość wytycznych krajowych w zakresie projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych, w ramach POIiŚ;
  • Podstawowa znajomość przepisów z zakresu zamówień publicznych oraz finansów publicznych;
  • Doświadczenie zawodowe w zakresie administracji publicznej;
  • Kreatywność w działaniu;
  • Umiejętność prowadzenia rozmów i negocjacji.