Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Ekspert ds. Ochrony Środowiska - Botanik

Nr referencyjny: 3812793

Ważna przez:

Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie

Stanowisko: Ekspert ds. Ochrony Środowiska - Botanik

Oferent: PGE EJ 1 sp. z o.o.

Opis stanowiska

Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie:

  • Udział w nadzorze nad badaniami przyrodniczymi w zakresie: zbiorowisk roślinnych oraz siedlisk przyrodniczych, roślin naczyniowych, mszaków, grzybów makroskopijnych (wieloowocnikowych, Macromycetes), grzybów zlichenizowanych (porostów), prowadzonymi w ramach inwentaryzacji przyrodniczej na lądzie oraz ocena raportów przygotowanych w oparciu o wyniki inwentaryzacji w/w komponentów

  • Analiza oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko przyrodnicze w oparciu o dane projektowe oraz dane uzyskane w ramach inwentaryzacji przyrodniczej na lądzie, w tym również analiza oddziaływań skumulowanych, oddziaływań na obszary Natura 2000 oraz oddziaływań transgranicznych, w zakresie wskazanym w pkt. 1)

  • Udział w przygotowaniu propozycji działań minimalizujących wpływ przedsięwzięcia na środowisko w ramach zakresu wskazanego w pkt. 1)

  • Przygotowywanie dokumentów (np. opinii, analiz, itp.) w ramach zakresu wskazanego w pkt. 1), na potrzeby uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

  • Wykonywanie bieżących zadań zleconych przez Kierownika Zespołu ds. badań i monitoringów, w zakresie wskazanym w pkt. 1)

  • Postępowanie zgodne z procedurami i przepisami wewnętrznymi i zewnętrznymi

Wymagania:

Profil idealnego kandydata:

  • Wykształcenie wyższe

  • Preferowany kierunek/specjalizacja: biologia – botanika i specjalizacje pokrewne

  • Minimum 3 lata ciągłego doświadczenia w konsultingu w ochronie środowiska (ocen oddziaływania na środowisko), co najmniej w zakresie wskazanym powyżej w pkt. 1) głównych zadań osoby zatrudnionej,

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną weryfikację i ocenę (również pisemną) dokumentów w zakresie języka branżowego

  • Wiedza dotycząca prowadzenia działań o charakterze monitoringu środowiska lub badań środowiska (w tym środowiska przyrodniczego) oraz funkcjonowania obszarów objętych ochroną na podstawie ustawy o ochronie przyrody, w szczególności w ramach sieci NATURA 2000

  • Dobra znajomość GIS oraz MS Office

Oferujemy:

Ze swojej strony gwarantujemy:

  • Możliwości rozwoju zawodowego,

  • Szansę na udział w unikalnym projekcie inwestycyjnym,

  • Benefity pozapłacowe.