Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Inspektor ochrony środowiska

Nr referencyjny: 3045248

Ważna przez:

Lokalizacja: Wrocław, dolnoslaskie

Stanowisko: Inspektor ochrony środowiska

Oferent: Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej DOLKOM sp. z o.o.

Opis stanowiska

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • nadzór nad gospodarką odpadami w Spółce oraz przestrzeganiem wymogów prawnych

  • prowadzenie ewidencji odpadów

  • koordynowanie działania Bazy Danych o Odpadach (BDO) składanie wniosków aktualizacyjnych,

  • utrzymywanie i aktualizacja posiadanych przez Spółkę pozwoleń z zakresu gospodarki odpadami

  • opracowywanie wniosków dla nowych lub zmienianych pozwoleń w zakresie gospodarki odpadami

  • prowadzenie procedur dla uzyskiwania lub zmian pozwoleń / zezwoleń z ustawy Prawo ochrony środowiska, ustawy o ochronie przyrody

  • udział w procedurach inwestycyjnych w zakresie ochrony środowiska, w tym wsparcie w zakresie uzyskiwania decyzji środowiskowych, w obszarze gospodarki odpadami

  • koordynacja i prowadzenie baz danych z zakresu ochrony środowiska i opłat ekologicznych

  • przygotowywanie dokumentów i uczestnictwo w kontrolach WIOŚ

  • przeprowadzenie audytów wewnętrznych oraz audytów poddostawców

  • znajomość procedur związanych z utylizacją odpadów

Wymagania:

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe ochrona środowiska, inżynieria środowiska, rolnicze lub min. 2 letnie doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z ochrona środowiska

  • bardzo dobra znajomość przepisów prawnych z zakresu ustawy o odpadach oraz z zakresu ochrony środowiska, umiejętność praktycznego wykorzystania tej wiedzy

  • mile widziana umiejętność obsługi systemu BDO, KOBIZE, PRTR

  • komunikatywność, odpowiedzialność, samodzielność

  • znajomość pakietu MS OFFICE (Excel, Word)

  • prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

Oferujemy:

  • pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych

  • szeroki wachlarz świadczeń pozapłacowych:
    • ubezpieczenia zdrowotne,

    • pakiety medyczne

    • ulgi na przejazdy kolejowe do 99%

    • karty multisport

    • dofinansowanie do wczasów i wycieczek

Zobacz inne oferty pracy Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej DOLKOM sp. z o.o.

źródło: praca.pl

data publikacji: 2020-01-24