Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Lider Zespołu BHP i Ochrony Środowiska

Nr referencyjny: 1279306

Ważna przez:

Lokalizacja: Częstochowa, dolnoslaskie

Stanowisko: Lider Zespołu BHP i Ochrony Środowiska

Oferent: PGB Human Resources

Opis stanowiska

Pracownik na danym stanowisku będzie odpowiedzialny za bezpośredni nadzór nad przestrzeganiem przepisów BHP i Środowiska oraz tworzenie i kontrolowanie zasad i warunków bezpiecznej i higienicznej pracy, odpowiedzialny za przestrzeganie zasad dotyczących ochrony środowiska, tworzenie dokumentacji dotyczącej ochrony środowiska, przygotowanie zakładu do audytów.

  • Sporządzanie i przedstawienie pracodawcy okresowych analiz stanu bhp zawierających propozycje przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych mających na celu zapobieganie zagrożeniom zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy

  • Udział w opracowywaniu planów modernizacji i rozwoju zakładu pracy oraz ocenie założeń i dokumentacji dotyczących modernizacji, a także nowych inwestycji

  • Współpraca z Państwową Inspekcją Pracy i Państwową Inspekcją Sanitarną w zakresie poprawy stanu bhp

  • Organizowanie pomiarów i badań czynników szkodliwych dla zdrowia, występujących na stanowiskach pracy, po uzyskaniu zgody Pracodawcy

  • Przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzeganie przepisów i zasad bhp

  • Przeprowadzanie szkoleń wstępnych pracowników

  • Współdziałanie z lekarzem sprawującym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami w szczególności przy organizowaniu okresowych badań lekarskich pracowników

  • Uczestniczenie w pracach powołanej przez pracodawcę Komisji bhp

  • Kontrola wyposażenia stanowisk pracy w aktualne i czytelne instrukcje bhp, wnioskowanie o ich ewentualne uzupełnienie, opiniowanie instrukcji

  • Przeprowadzanie postępowania powypadkowego, realizowanie postanowień wynikających z przepisów w sprawie trybu ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy

  • Doradzanie pracodawcy w spełnianiu przez niego obowiązków w zakresie bhp; rozwijanie i popularyzacja tematów związanych z bhp

  • Odbiory maszyn

  • Nadzór nad budżetem kosztowym i inwestycyjnym w zakresie HSE

  • Nadzorowanie prac związanych z utrzymywaniem i doskonaleniem systemu zarządzania środowiskiem ISO 14001

  • Organizacja przeglądu systemu zarządzania środowiskiem przez kierownictwo

  • Realizacja Polityki Środowiskowej i Jakości Firmy, celów i zadań w ich zakresach

  • Audyty wewnętrzne – środowiskowe i bhp

  • Tworzenie dokumentacji środowiskowej

  • Identyfikacja i weryfikacja aspektów środowiskowych

  • Plany działań – sporządzanie planów działań po kontrolach zewnętrznych i wewnętrznych oraz nadzór nad organizacją określonych działań

  • Nadzór nad dokumentacja dotyczącą substancji – aktualizacja rejestru, sporządzanie aktualnych skróconych kart charakterystyk – realizacja zapisów w procedurze

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe - preferowany kierunek lub specjalizacja związana z zagadnieniami bhp lub studia podyplomowe w zakresie bhp/ochrony środowiska

  • Uprawnienia świadczące o formalnym spełnieniu wymagań kwalifikacyjnych dla specjalisty bhp

  • Dobra znajomość wymagań prawnych z zakresu szeroko pojętego BHP i Ochrony Środowiska

  • Praktyczna znajomość wymagań ISO/TS oraz ISO 14001, PN 18 000

  • Minimum 3 letnie doświadczenie w służbie bhp

  • Mile widziane uprawnienia pedagogiczne – możliwość prowadzenia szkoleń

  • Język angielski – w stopniu swobodnej komunikacji

  • Zorientowanie na CEL, zdolności organizacji i planowania pracy swojej i podległemu zespołowi, umiejętność analitycznego i systemowego rozwiązywania problemów, odpowiedzialność, komunikatywność, umiejętność wspierania współpracowników z zakresu ochrony środowiska i bhp

Oferujemy:

  • Atrakcyjne warunki pracy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie

  • Pracę w międzynarodowym środowisku u lidera w branży automotive

  • Możliwości rozwoju zawodowego