Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

Nr referencyjny: 2933702

Ważna przez:

Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie

Stanowisko: Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

Oferent: Litex Promo Sp. z o.o.

Opis stanowiska

  • Prowadzenie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania zasad i przepisów BHP

  • Bieżące informowania pracodawce o zagrożeniach potencjalnie wypadkowych z wnioskami zmierzającymi do ich usunięcia

  • Szkolenie pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie zagadnień BHP, ochrony środowiska i PPOŻ

  • Przeprowadzanie analiz stanu BHP w Spółce

  • Współpraca z zewnętrznymi instytucjami kontroli (PIP, PIS, PSP, WIOŚ)

  • Udział w ocenie założeń pod względem BHP inwestycji, urządzeń oraz procesów technologicznych

  • Ocena ryzyka zawodowego i sporządzanie instrukcji BHP i ochrony środowiska

  • Badanie przyczyn wypadków przy pracy, prowadzenie dokumentacji powypadkowej oraz wdrażanie działań zapobiegawczych

  • Opracowanie procedur i instrukcji w obszarze BHP i ochrony środowiska

  • Prowadzeni rejestru czynników szkodliwych i innej dokumentacji systemowej BHP w tym dbanie o przeprowadzanie badań środowiska pracy

  • Naliczanie opłat związanych z ochroną środowiska i sporządzanie raportów środowiskowych dla uprawnionych instytucji

  • Zarządzanie dokumentacją związaną z pomiarami i decyzjami urzędowymi w zakresie gospodarki odpadami, gospodarki ściekami, emisji do atmosfery

  • Monitorowanie i nadzorowanie zmian w regulacjach prawnych związanych z ochroną środowiska i BHP

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub ukończone studia podyplomowe z zakresu BHP

  • Minimum dwuletnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku

  • Samodzielność i nastawienie na rozwiązywanie problemów

  • Rozwinięte umiejętności organizacyjne

Dodatkowym atutem będzie:

  • Posiadanie uprawnienia audytora wewnętrznego Systemu Zarządzania Środowiskowego i BHP  zgodnego z ISO14001:2015; BS OHSAS

  • Znajomość przygotowania sprawozdań z zakresu korzystania ze środowiska: GUS, CRO, KOBIZE, Urząd Marszałkowski (opłata za korzystanie ze środowiska, roczne zestawienie odpadów, opłata produktowa, informacja o gospodarowaniu opakowaniami)

  • Znajomość procedur uzyskiwania decyzji środowiskowych (pozwolenie na wytwarzanie odpadów, zgłoszenie emitorów)

  • Uprawnienia Inspektora PPOŻ

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na pełny etat

  • Wsparcie w okresie adaptacji oraz szkolenie wprowadzające

  • Możliwość rozwoju i szkoleń