Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Specjalista ds. energetyki i ochrony środowiska

Nr referencyjny: 2548874

Ważna przez:

Lokalizacja: Brzeg, opolskie

Stanowisko: Specjalista ds. energetyki i ochrony środowiska

Oferent: Klient portalu Praca.pl

Opis stanowiska

ZADANIA:
  • Wykonywanie kwartalnych i rocznych sprawozdań dotyczących nośników energii, zużycia i zapasu paliw, energii i produktów energetycznych
  • Współpraca ze służbami BHP i P. Poż. w zakresie działalności magazynów
  • Przygotowywanie i opiniowanie umów na dostawę energii, paliw i najmu powierzchni w magazynach
  • Organizowanie szkoleń własnych służb energetycznych oraz kolejowych
  • Opiniowanie dokumentacji projektowej w zakresie rozwiązań technicznych
  • Nadzór nad prowadzoną w magazynach dokumentacją związaną z ochroną środowiska
  • Prowadzenie ewidencji zużycia nośników energetycznych przez poszczególne magazyny
  • Analiza zużycia energii i paliw w stos. do ustalonych limitów oraz pod wzgl. kosztów
  • Ustalanie harmonogramu prac pod kątem zaakceptowanych planów remontów i inwestycji urządzeń energetycznych, nadzór nad ich realizacją oraz ich rozliczanie
  • Uczestnictwo w negocjacjach warunków współpracy z dostawcami energii

Wymagania:

WYMAGANIA:
  • Preferowane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole
  • Dobra znajomość wymagań prawnych w obszarze prawa energetycznego
  • Znajomość urządzeń i infrastruktury elektro energetycznej, uprawnienia dozoru i eksploatacji w zakresie urządzeń instalacji i sieci elektrycznych, energetycznych i gazowych
  • Mile widziane uprawnienia energetyczne typu E i D w zakresie instalacji elektroenergetycznych do 1kV i powyżej 1 kV wraz z pomiarami
  • Wykształcenie min. średnie zawodowe, mile widziane wyższe - elektrotechnika, automatyka, elektronika i telekomunikacja
  • Samodzielność w wykonywaniu powierzonych obowiązków

Oferujemy:

OFERUJEMY:
  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę w firmie o stabilnej pozycji na rynku
  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę

źródło: praca.pl

data publikacji: 2020-01-09