Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Nr referencyjny: 745441

Ważna przez:

Lokalizacja: Poznań, wielkopolskie

Stanowisko: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Oferent: SITA Polska Sp. z o.o.

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie monitoringu aspektów środowiskowych. Podejmowanie działań mających na celu zapewnienie ochrony środowiska i minimalizowanie wpływu zakładu na środowisko.

  • Tworzenie i aktualizacja procedur i instrukcji wewnętrznych w zakresie Ochrony Środowiska.

  • Udział w analizach ryzyk i poziomów zabezpieczeń w obszarach ochrony środowiska, związanych z działalnością zakładu.

  • Prowadzenie badań i analiz jakości środowiska oraz emisji, zapewnienie ich zgodności z obowiązującymi pozwoleniami.

  • Prowadzenie dokumentacji dla zakładu, przygotowywanie raportów i informacji dotyczących ochrony środowiska w zakładzie, wymaganej prawem i potrzebami wewnętrznymi.

  • Prowadzenie szkoleń pracowników. Wyjaśnianie zasad ochrony środowiska pracownikom. Podejmowanie działań mających na celu zwiększenie świadomości w zakładzie.

  • Sporządzanie planów kontroli wewnętrznych, prowadzenie kontroli oraz formułowanie zaleceń i rekomendacji.

  • Udział w opracowywaniu planów modernizacji i rozwoju zakładu pracy oraz przedstawienie propozycji dotyczących uwzględnienia w tych planach.

  • Współpraca z laboratoriami i innymi jednostkami zajmującymi się pomiarami stanu środowiska naturalnego.

  • Współpraca z właściwymi w sprawach ochrony środowiska organami państwowymi. Udział w kontrolach i inspekcji zewnętrznych, realizacja decyzji i zaleceń z protokołów pokontrolnych.

  • Prowadzenie działań remediacyjnych środowiska naturalnego.

Wymagania:

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (ochrona środowiska)

  • 2-3 letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku

  • Dobra znajomość komputera (Pakiet Office)

  • Dobrą znajomość angielskiego

  • Prawo jazdy kat B

  • Bardzo dobra organizacja pracy

  • Umiejętność egzekwowania działań

  • Wysokie zdolności komunikacji i współpracy

Oferujemy:

Dlaczego warto złożyć swoją aplikację?

Nasza oferta jest doskonałą propozycją dla osoby dynamicznej, chcącej wziąć udziału w budowaniu nowoczesnej, sprawnie funkcjonującej organizacji.

Oferujemy zatrudnienie na umowę o pracę i opiekę medyczną.