Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Specjalista ds. ochrony środowiska

Nr referencyjny: 3192104

Ważna przez:

Lokalizacja: , dolnoslaskie

Stanowisko: Specjalista ds. ochrony środowiska

Oferent: AvesNature - Biuro Badań i Ekspertyz Środowiskowych

Opis stanowiska

  • sporządzanie raportów środowiskowych, kart informacyjnych przedsięwzięcia oraz ekspertyz przyrodniczych,

  • sporządzanie i komunikowanie raportów, analiz i zestawień,

  • doradztwo w zakresie obowiązujących przepisów z zakresu ochrony środowiska,

  • praca w terenie związana z realizacją inwentaryzacji, nadzorów oraz monitoringów przyrodniczych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe II stopnia (ochrona środowiska, inżynieria środowiska lub pokrewne),

  • znajomość i umiejętność interpretowania przepisów prawa z zakresu prawa ochrony środowiska (m.in. Ustawy Prawo Ochrony Środowiska, Ustawy o ochronie przyrody, Ustawy o udostępnianiu informacji, o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko),

  • biegła znajomość obsługi komputera (Microsoft Word, Excel, PowerPoint) oraz poruszania się w Internecie,

  • mile widziana dobra znajomość gatunków (umiejętność rozpoznawania w terenie) wybranej grupy taksonomicznej krajowej fauny (np. ptaki, herpetofauna, bezkręgowce itp.) lub flory,

  • mile widziana znajomość oprogramowania GIS (QGIS lub ArcGIS),

  • dobra znajomość języka angielskiego,

  • prawo jazdy kat. B.

Oferujemy:

  • ciekawą i ambitną pracę,

  • stabilne warunki zatrudnienia – umowa o pracę,

  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do wiedzy i zaangażowania,

  • możliwość rozwoju zawodowego,

  • szkolenia.