Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Nr referencyjny: 3202535

Ważna przez:

Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie

Stanowisko: Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Oferent: PKO Bank Polski

Opis stanowiska

Na co dzień jako Specjalista:

  • organizujesz i odpowiadasz za pozyskiwanie danych o odpadach, zużyciach i emisjach w Banku oraz spółkach Grupy Kapitałowej Banku,

  • analizujesz dane o odpadach, zużyciach i emisjach a także przygotowujesz dane do raportu niefinansowego w tym zakresie,

  • identyfikujesz możliwe do podjęcia w Banku działania związane z polityką środowiskową i klimatyczną Banku,

  • współuczestniczysz w tworzeniu polityki środowiskowej i klimatycznej Banku oraz monitorujesz jej realizację w wybranych obszarach organizacji,

  • tworzysz raporty i sprawozdania do instytucji zewnętrznych w zakresie wynikającym z ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami tj. opłaty środowiskowe, raport KOBIZE itp.,

  • prowadzisz Bazę Danych o Odpadach,

  • przygotowujesz Karty Przekazania Odpadów i bierzesz udział w organizacji przekazania odpadów do firm je utylizujących,

  • kompletujesz i ewidencjonujesz dokumentację z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami w Banku,

  • analizujesz aktualną sytuację dot. tematyki ochrony środowiska w kraju i na świecie,

  • współpracujesz z innymi jednostkami w Banku oraz Grupy Kapitałowej Banku w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami,

  • przeprowadzasz okresowe monitoringi działań w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami w wybranych lokalizacjach Banku.

To stanowisko może być Twoje, jeśli:

  • posiadasz wykształcenie wyższe, preferowane kierunki związane z ochroną środowiska,

  • masz minimum 3 letnie doświadczenie na takim samym lub podobnym stanowisku,

  • znasz zagadnienia merytoryczne dot. ochrony środowiska i klimatu, tworzenia polityki środowiskowej i klimatycznej firmy,

  • posiadasz odpowiednią wiedzę i doświadczenie dot. przygotowywania raportów związanych tematyką z ESG,

  • znajomość zagadnień dot. GrenHouseGas Protocol, śladu węglowego itp., powszechnie obowiązujących przepisów prawa nie jest Ci obca,

  • posiadasz wysoko rozwinięte umiejętności analizy danych i formułowania wniosków na ich podstawie,

  • sprawnie posługujesz się programami z pakietu MS Office, w szczególności Excel, Power Point,

  • jesteś dokładny i zaangażowany w realizację zadań,

  • znasz język angielski na poziomie minimum komunikatywnym,

  • posiadasz czynne prawo jazdy kat. B, wyrażasz gotowość do odbywania podróży służbowych.

Oferujemy:

pko, bank, bp