Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Specjalista ds. ochrony środowiska

Nr referencyjny: 3376448

Ważna przez:

Lokalizacja: Elżbietów, mazowieckie

Stanowisko: Specjalista ds. ochrony środowiska

Oferent: Bakoma Sp. z o. o.

Opis stanowiska

ZADANIA:

  • Realizacja obowiązków Zakładu wynikających z przepisów ochrony środowiska.

  • Prowadzenie ewidencji odpadów i kart przekazania odpadów również w systemie BDO.

  • Klasyfikowanie odpadów oraz współpraca z odbiorcami,

  • Prowadzenie dokumentacji dotyczącej ochrony środowiska.

  • Reprezentowanie firmy w zakresie ochrony środowiska przed: organami administracyjnym, organami kontrolnymi, certyfikatami i klientami.

  • Sporządzanie wszelkiej sprawozdawczości wymaganej przepisami prawa ochrony środowiska  ( sprawozdania i raporty do Urzędu Marszałkowskiego, Wód Polskich, KOBiZE, WIOŚ,  GIOŚ).

  • Nadzór i kontrola parametrów środowiskowych wynikających z przepisów prawa (dot. Wody , ścieków, emisji zanieczyszczeń do powietrza , emisji hałasu).

  • Nadzór i kontrola obiektów ( Oczyszczalni Ścieków , Stacji Uzdatniania Wody itp.).

  • Monitorowanie stanu i kontrolowanie procesu przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakładach produkcyjnych.

  • Nadzorowanie prac firm zewnętrznych w zakresie zleconych im zadań, zapewnienie prawidłowości wykonywanych prac oraz ich zgodności z przepisami.

  • Planowanie i koordynacja działań związanych z utrzymaniem ruchu i w obszarze oczyszczania i uzdatniania wody.

  • Planowanie budżetu zadaniowego i nadzór nad jego realizacją.

  • Optymalizacja procesów oczyszczania ścieków i uzdatniania wody w celu poprawy efektywności kosztowej, zwiększenia bezpieczeństwa lub zapewnienia ciągłości produkcji.

Wymagania:

OCZEKIWANE KOMPETENCJE:

  • Wykształcenie wyższe profil ochrona środowiska.

  • Uprawnienia do samodzielnej realizacji zadań z zakresu ochrony środowiska.

  • Doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku (mile widziane w firmie produkcyjnej lub branża mleczarska ).

  • Praktyczna znajomość normy EN ISO 14001:2015.

  • Dobra znajomość środowiska MS Office.

  • Wysoka umiejętność organizacji pracy własnej oraz działania pod presją czasu (terminowość przy realizacji zadań).

  • Umiejętność pracy w zespole ukierunkowane na skuteczną realizację założonych celów.

Oferujemy:

OFERUJEMY:

  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.

  • Możliwość rozowju zawodowego.

  • Pakiet medyczny.

  • Dowóz bezpłatny do pracy z Sochaczewa, Łowicza, Żyrardowa.