Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Specjalista Ds. Ochrony Środowiska

Nr referencyjny: 3682098

Ważna przez:

Lokalizacja: Zawiercie, dolnoslaskie

Stanowisko: Specjalista Ds. Ochrony Środowiska

Oferent: Odlewnia Zawiercie Spółka Akcyjna

Opis stanowiska

Opis stanowiska:

  • przeprowadzanie kontroli wydziałów Spółki w zakresie ochrony środowiska, sporządzanie raportów ze stwierdzonych niezgodności, wnioskowanie o działania naprawcze w celu spełnienia wymagań przepisów ochrony środowiska,

  • sporządzanie informacji do opłat związanych z korzystaniem ze środowiska oraz ich naliczanie i przekazywanie,

  • przygotowywanie miesięcznych raportów dotyczących gospodarki odpadami, obsługa systemu BDO,

  • sporządzanie raportów do krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancjach,

  • przygotowywanie i nadzór nad decyzjami przedmiotowymi wymaganymi prawem zgodnie ze specyfiką działania przedsiębiorstwa,

  • opracowywanie wniosków o zmianę Pozwolenia Zintegrowanego oraz innych decyzji i umów na korzystanie ze środowiska lub ich aktualizacja.

  • uczestniczenie w opracowywaniu Polityki Środowiskowej w tym: celów, zadań i programów Zintegrowanego Systemu Zarządzania,

  • współpraca z jednostkami zewnętrznymi, administracji państwowej oraz laboratoriami zewnętrznymi wykonującymi pomiary w Odlewni Zawiercie S.A.

  • tworzenie dokumentacji z zakresu ochrony środowiska (plany, sprawozdania, informacje)

  • przygotowywanie sprawozdań i informacji wymaganych prawem z zakresu ochrony środowiska do Urzędów: Miejskiego, Marszałkowskiego i Wojewódzkiego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Głównego Urzędu Statystycznego,

  • współpraca z Branżową Organizacją Odzysku, prowadzenie ewidencji opakowań wprowadzanych na rynek krajowy i zagraniczny.

Wymagania:

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe,

  • doświadczenie zawodowe min. 3 letnie na podobnym stanowisku w firmie z branży odlewniczej lub innej produkcyjnej przemysłu ciężkiego,

  • znajomość zagadnień prawnych związanych z obszarem ochrony środowiska,

  • mile widziane uprawnienia Audytora ZSZ,

  • doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań środowiskowych,

  • znajomość pakietu MS Office (Outlook, Word, Excel, PowerPoint) na poziomie bardzo dobrym.

Oferujemy:

Oferujemy:

  • pracę w stabilnej firmie będącej liderem na rynku,

  • atrakcyjne zarobki z możliwością wpływania na swoje wynagrodzenie,

  • dobre warunki ubezpieczenia,

  • profesjonalne narzędzia pracy.