Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Specjalista ds. ochrony środowiska

Nr referencyjny: 3810210

Ważna przez:

Lokalizacja: Bielany Wrocławskie, dolnoslaskie

Stanowisko: Specjalista ds. ochrony środowiska

Oferent: Team Prevent Poland Sp. zo.o..o.

Wymagania:

Wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu inżynierii środowiska, ochrona środowiska (studia stacjonarne/niestacjonarne i/lub podyplomowe, licencjat),

  • co najmniej 3 letnie doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty ds. ochrony środowiska w zakładzie produkcyjnym lub w firmie konsultingowej specjalizującej się w usługach z zakresu ochrony środowiska,

  • znajomość zagadnień ochrony powietrza, umiejętność wykonywania analiz obliczeniowych wpływu emisji na stan zanieczyszczenia powietrza i/lub znajomość zagadnień gospodarki wodnościekowej, umiejętność opracowywania dokumentacji,

  • mile widziana znajomość systemów zarządzania środowiskowego wg ISO 14001, EMAS,

  • mile widziana komunikatywna znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego,

  • prawo jazdy kat. B,

  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, Power Point,

  • mile widziana znajomość programów graficznych AutoCAD, Corel Draw i innych.

Szczególnie pożądane:

  • doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji z zakresu ochrony powietrza i/lub analiz akustycznych i/lub gospodarki wodnościekowej,

  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa ochrony środowiska obowiązujących w Polsce oraz unijnych, w szczególności dotyczących ocen oddziaływania na środowisko, ochrony powietrza, wpływu emisji hałasu na środowisko, gospodarki odpadami i opakowaniami oraz gospodarki wodnościekowej,

Warunki pracy:

  • umowa o pracę

  • pełen etat

Oferujemy:

Obowiązki

  • wykonywanie specjalistycznych analiz, ekspertyz oraz opracowań z zakresu ochrony środowiska,

  • współudział w opracowywaniu raportów o oddziaływaniu na środowisko planowanych przedsięwzięć,

  • nadzór nad zakładami przemysłowymi w zakresie kontroli przestrzegania przepisów prawa ochrony środowiska

  • przeprowadzanie audytów zgodności z wymaganiami ustawy Prawo ochrony środowiska,

  • przeprowadzanie szkoleń z zakresu ochrony środowiska,

  • prowadzenie ewidencji oraz wszelkiej sprawozdawczości wymaganej przepisami prawa ochrony środowiska,

  • naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska,

  • współpraca z jednostkami kontroli oraz organami administracji samorządowej,

  • udzielanie merytorycznych konsultacji oraz doradztwo z zakresu przestrzegania przez przedsiębiorców wymogów wynikających z przepisów dotyczących ochrony środowiska przez przedsiębiorców,

Oferujemy

  • Będziesz rozwijać projekty lokalne i międzynarodowe,

  • Będziesz sam organizować sobie czas i decydować gdzie i z kim się Spotkasz,

  • udostępnimy Ci narzędzia niezbędne do pracy,

  • jeśli tylko Będziesz chcieć uczyć się, pomożemy Ci w rozwijaniu się,

  • wizyta u lekarza nie będzie dla Ciebie problemem, bo Będziesz mieć ubezpieczenie medyczne,

  • Będziesz mieć możliwość szlifowania nauki języka obcego.