Praca » Specjalista ds. ochrony środowiska

Specjalista ds. ochrony środowiska, zarządzania jakością i bhp

Nr referencyjny: 3552604

Ważna przez:

Lokalizacja: Zawiercie, dolnoslaskie

Stanowisko: Specjalista ds. ochrony środowiska, zarządzania jakością i bhp

Oferent: BSK RETURN S.A.

Opis stanowiska

  • bezpośrednia współpraca z Zarządem w zakresie zarządzania ochroną środowiska i jakością w Grupie Kapitałowej,

  • monitorowanie całokształtu działań dotyczących zarządzania środowiskiem wg normy ISO 14001 oraz zarządzania jakością wg normy ISO 9001,

  • nadzór nad aktualnością pozwoleń środowiskowych, udział i prowadzenie audytów wewnętrznych oraz wdrażanie działań naprawczych związanych z wynikami audytów,

  • nadzór nad gospodarką odpadami i ewidencją odpadów,

  • prowadzenie konta głównego w BDO oraz nadzór nad poprawnością danych wprowadzanych przez użytkowników uprawnionych do obsługi systemu,

  • Kompleksowa realizacja zadań związanych z obsługą procesów z obszaru raportowania środowiskowego (np. nadzorowanie jakościowo-ilościowej ewidencji odpadów, obsługa systemu BDO),

  • prowadzenie sprawozdawczości w zakresie gospodarki odpadami oraz opłat korzystania ze środowiska,

  • rozliczanie oraz ewidencjonowanie stacji demontażu pojazdów,

  • pozyskiwanie pozwoleń i decyzji urzędowych z zakresu ochrony środowiska,

  • przygotowywanie, prowadzenie oraz aktualizowanie instrukcji i procedur w ramach systemu zarządzania środowiskowego,

  • opiniowanie planów inwestycyjnych oraz projektów nowych inwestycji pod kątem ochrony środowiska,

  • prowadzenie audytów wewnętrznych oraz koordynowanie podejmowanych działań korygujących i zapobiegawczych,

  • nadzór nad przestrzeganiem zasad i przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy,

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe w dziedzinie inżynierii środowiska lub pokrewnym,

  • studia podyplomowe w zakresie bhp mile widziane

  • minimum 2 letnie doświadczenie na stanowisku Specjalisty ds. ochrony środowiska

  • praktyczna znajomość zagadnień prawnych z zakresu ochrony środowiska i BHP

  • doświadczenie w opracowywaniu dokumentacji środowiskowej,

  • uprawnienia audytora wewnętrznego ISO 9001 i 14001,

  • samodzielność i inicjatywa w działaniu,

  • znajomość pakietu MS Office,

  • czynne prawo jazdy kat. „B",

  • gotowość do wyjazdów służbowych,

  • mile widziana znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

  • Pełną wyzwań pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,

  • Stabilne warunki zatrudnienia na umowę o pracę w stałych jednozmianowych godzinach pracy,

  • Motywacyjny system wynagradzania – dodatki do wynagrodzenia, premie,

  • Możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania nowych doświadczeń poprzez finansowanie szkoleń podnoszących kwalifikacje,

  • Niezbędne narzędzia pracy w postaci komputera, telefonu komórkowego oraz dostępu elektronicznego do bieżących przepisów prawnych.