Praca »

Starszy inspektor weterynaryjny

Nr referencyjny: 7800348

Ważna przez:

Lokalizacja: Iława, warmińsko-mazurskie

Stanowisko: Starszy inspektor weterynaryjny

Oferent: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Iławie

Opis stanowiska

Warunki pracy

- Praca biurowa w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Iławie oraz praca na terenie powiatu iławskiego,

- Praca przy komputerze powyżej 4 godzin na dobę,

- Wyjazdy służbowe, prowadzenie auta służbowego,

- Możliwa praca w terenie w nietypowych godzinach,

- Obsługa urządzeń biurowych (kserokopiarka, drukarką, skaner, fax),

- Siedziba urzędu mieści się w budynku piętrowym bez windy, przy wejściu do budynku winda dla osób niepełnosprawnych, toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, drzwi zewnętrzne i wewnetrzne o odpwidniej szerokości, schody z poręczmi po jednej stronie, konieczność przemieszczania się pomiędzy piętrami po schodach, praca siedząca wymagająca szczególnej koncentracji przy wykonywaniu czynności służbowych.

Zakres zadań

  • Realizuje czynności w zakresie zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt oraz zdrowia i ochrony zwierząt;
  • Realizuje zadania z zakresu zwalczania i zapobiegania afrykańskiego pomoru świń oraz wysoce zjadliwej grypy ptaków;
  • Realizuje działania, w tym prowadzi kontrole, dochodzenia epizootyczne, dokumentację w zakresie zdrowia i ochrony zwierząt, likwidację zagrożenia epizootycznego;
  • Wykonuje zadania związane z realizacją krajowych programów monitoringowych w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt;
  • Realizauje zadania związane z nadzorem nad obrotem krajowym i handlem zwierzętami wraz z wystawianiem świadectw zdrowia, w tym obsługa sytemu TRACES;
  • Sporządza i aktualizuje plany gotowości zwalczania chorób zakaźnych zwierząt;
  • Prowadzi postępowania administracyjne w zakresie realizowanych zadań, przygotowywuje projekty odpowiednich decyzji, postanowień, zaświadczeń;
  • Realizauje zadania z zakresu statystyki i sprawozdawczości, sporządza informacje i zestawienia dotyczące wykonywanych zadań;
  • Wykonuje czynności w zakresie obsługi programów informatycznych służących do obsługi badań w kierunku chorób zakaźnych zwierząt, bazy gospodarstw utrzymujących zwierzęta gospodarskie, rejestrów Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej (udokumentowane dyplomem)
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w Inspekcji Weterynaryjnej lub jako wyznaczony lekarz weterynarii (udokumentowane świadectwem pracy, zaświadczeniem, umową wyznaczenia)
  • Czynna umiejętność prowadzenia samochodu osobowego - prawo jazdy kat. B;
  • Umiejętność obsługi komputera (Windows i MS Office oraz Internet),
  • Posiadanie czynnego prawa wykonywania zawodu lekarza weterynarii (udokumentowane zaświadczeniem wystawionym przez Izbę Lekarsko-Weterynaryjną nie starszym niż do 30 dni)
  • Znajomość przepisów weterynaryjnych obowiązujących w obszarze zwalczania chorób zakaźnych zwierząt i ochrony zwierząt (krajowych i UE), znajomość kodeksu postępowania administracyjnego, znajomość ustawy o służbie cywilnej, znajomość ustawy o inspekcji weterynaryjnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Ukończone studia podyplomowe i tytuł specjalisty w zakresie: higiena zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego lub epizootiologia i administracja weterynaryjna lub inne lekarsko-weterynaryjne w zakresie chorób zwierząt (udokumentowane dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie jednej ze specjalizacji)