ptaszyniec, naturalny środek na ptaszyńce - ziemia okrzemkowa - sprzedam

Powrót do kategorii

Dodano: 2018-08-21

Osoba kontaktowa: Wojciech

Adres: woj. cala-polska,
Jana Kazimierza 279 lok. 3, Stanisławów Pierwszy 05-126 , Stanisławów Pierwszy

cena do negocjacji

Tagi: diatomit, ziemia okrzemkowa, naturalny środek na pasożyty, środek na ptaszyńce, ptaszyniec

Szczegóły ogłoszenia

Sprzedam ziemię okrzemkową (diatomit) przeznaczoną jako naturalny, skuteczny środek przeciwko ptaszyńcom i innym pasożytom u drobiu i innych zwierząt hodowlanych. Produkt pochodzi z amorficznych, słodkowodnych złóż o wyjątkowej czystości i jakości, posiadającą numer weterynaryjny oraz certyfikat BIO i EKO. Produkt w 100% naturalny.

Ziemia okrzemkowa jest powszechnie i z powodzeniem stosowana jako naturalny czynnik przeciwko pasożytom u zwierząt. Unikalne właściwości strukturalne pancerzy okrzemek w diatomicie powodują mechaniczne uszkodzenia powłok pasożytów i ich form, działają na nie odwadniająco, odstraszają i zapobiegają dalszemu rozmnażaniu się. Jest to proces całkowicie fizyczny (niechemiczny), bezpieczny dla zwierząt, ludzi i środowiska naturalnego

W celu stosowania przeciwko ptaszyńcom (a także innym pasożytom) należy podać ptakom pojemnik wypełniony diatomitem do samodzielnej suchej kąpieli lub przesypać pióra ptaka okrzemkami i pocierać/przeczesać, aby dotrzeć do zakamarków skóry i piór. Najlepiej w nocy, kiedy pasożyty żerują na ptakach.Należy wziąć pod uwagę, że pasożyt ten bytuje i rozmnaża się w różnych szczelinach pomieszczeń, a jego cykl rozwojowy przy sprzyjających warunkach jest bardzo szybki, przy czym bez pokarmu może przeżyć nawet parę miesięcy. Narażone pomieszczenia należy najpierw oczyścić z kurzu, ściółki i innych zanieczyszczeń np. przy pomocy odkurzacza. Następnie zastosować osypywanie ziemią okrzemkową, starając się dotrze do szczelin, zakamarków itp. Ponieważ pasożyt może się kryć w bardzo niedostępnych zakamarkach, zabiegi należy powtórzyć parę razy w razie konieczności.

Polecamy stosowanie naszej ziemi okrzemkowej prewencyjnie jako dodatek do ściółki. Jej wyjątkowe zdolności pochłaniające wpłyną dodatkowo na usuwanie z podłoża nadmiernej wilgoci,toksyn, osuszanie odchodów itp. Osuszanie wpłynie również korzystnie na stan stóp drobiu i innych zwierząt.

Możliwość zamówienia dużych, hurtowych ilości produktu. Cena wyjściowa: 7zł/kg. Możliwość wysyłki.


 

Formularz kontaktowy