Mobilny bębnowy rębak z silnikiem spalinowym - Skorpion 280 SDB - sprzedam

Powrót do kategorii

Dodano: 2015-10-12

Osoba kontaktowa: Tomasz Szczepaniak

Telefon:

Adres: woj. cala-polska,
Świętokrzyska 2a, Ostrowiec Św. 27-400, Ostrowiec Św.

Strona WWW:

Tagi: zrębek, biomasa, maszyny do recyclingu, rozdrabniacze, rebaki, rebak, maszyny leśne, Teknamotor, rębaki, rębarki, rębak tarczowy, budowa rebaka, rębak, rozdrabniacz, rębak bebnowy, zrębki, rozdrabniacz gałęzi, rębaki do drewna

Szczegóły ogłoszenia

SKORPION 280 SDB to bardzo dobry wybór dla firm i osób, które chcą pozyskiwać zrębki o jednorodnej frakcji. Rębak posiada duże możliwości przerobowe przy niewielkich gabarytach, pozwalających na wygodne używanie maszyny. Wysoką wydajność tej maszyny osiągamy poprzez użycie bębnowego układu tnącego oraz silnika Lombardini LDW 1603 o mocy 38,5 KM. Jest to trzycylindrowy silnik diesla chłodzony cieczą, zabudowany maską. W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest w nim zbiornik paliwa o pojemności 40 l.

Gardzieli rębaka o wymiarach 265 mm szerokość i 190 mm wysokość pozwala na rozdrabnianie gałęzi wraz z konarami i odrostami (z liśćmi i z igliwiem), a także okrągłego drewna do średnicy do 18 cm.

Jako system cięcia w konstrukcji rębaka zastosowano układ 3 noży tnących ustawionych sektorowo na obwodzie bębna oraz jeden nóż podporowy, rozwiązanie takie zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy silnika. Zastosowanie specjalistycznych noży tnących umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 20 mm tym samym wydłużając ich żywotność. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej.

Za jednorodność otrzymywanej frakcji zrębka (zapobieganie powstawaniu niedorębów, drzazg) odpowiada sito zainstalowane pod systemem tnącym rębaka. Zrębek wybierany jest spod sita przenośnikiem ślimakowym do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany na zewnątrz rurą wyrzutową. Zastosowana w rębaku rura wyrzutowa obracana jest ręcznie za pomocą ślimakowej obrotnicy o kąt 360° w stosunku do podstawy rębaka. Opcjonalnie rura wyrzutowa może zostać podwyższona.

W rębaku zastosowano system wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno o średnicy 280 mm oraz dolnej rolki o średnicy 200 mm poprzedzonych stołem załadowczym wraz ze składaną ręcznie klapą załadowczą. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejszy załadunek drewna, co usprawnia pracę operatorów i zwiększa efektywność. Rolki napędza układ silników hydraulicznych wraz z reduktorami z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku.

Do standardowego wyposażenia rębaka należy jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który eliminuje ewentualne zmartwienia użytkownika o przeciążenie układu napędowego, poprzez automatyczne czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, wyposażonym w hamulec najazdowy i postojowy oraz zaczep holowniczy pod sworzeń kulisty lub uchwyt oczkowy. Rębak w formie przyczepy specjalnej pozwala na szybkie przemieszczanie się między miejscami pracy.

Rębak wyposażony jest w nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.

Uzyskany poprzez proces zrębkowania zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i pelletu.

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) 3750 (4460)* x 1810 x 2380 [mm]
Waga 1550 [kg]
Średnica rozdrabnianego materiału 180 [mm]
Ilość noży 3 tnące + 1 podporowy [szt.]
Szybkość podawania do 22 [mb/min]
Wydajność zrębkowania do 10 [m3/h]
Szerokość zrębka - do 25 mm w zależności od materiału
Sposób podawania dwie rolki o napędzie hydraulicznym
Średnica cięcia bębna 420 [mm]
Wymiary gardzieli (szer. x wys.) 265 x 190 [mm]
Sito - oczko od 30 do 60 [mm]

DANE TECHNICZNE SILNIKA
Min. moc napędu LOMBARDINI 1603
Pojemność skokowa 1649 [cm3]
Moc silnika 38,5 [KM]
Rodzaj chłodzenia - ciecz
Rodzaj paliwa - olej napędowy
Pojemność zbiornika paliwa 40 [l]
Max. zużycie paliwa 6 [l/h]
()* - wymiar po rozłożeniu.

Wyposażenie standardowe:
- Koło zapasowe
- Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
- Nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.
- Własny system hydrauliczny.
- System antyprzeciążeniowy No–stress z licznikiem motogodzin.

Wyposażenie opcjonalne:
- Podwyższenie rury wyrzutowej.

 

Formularz kontaktowy