Łuparka kinetyczna/mechaniczna/spalinowa o nacisku 20 ton - sprzedam

Powrót do kategorii

Dodano: 2019-03-22

Osoba kontaktowa: polexim

Adres: woj. cala-polska,
609, Izdebki 36-203, Izdebki

Strona WWW:

cena: 6000 PLN

Tagi: łuparka do drewna, łuparka mechaniczna, łuparka spalinowa, łuparka kinetyczna

Szczegóły ogłoszenia

Posiadamy w ciągłej ofercie handlowej łuparki mechaniczne o nacisku roboczym 20t MODEL FS-20 SPEED firmy JANSEN

Łuparki mechaniczne tego typu, w odróżnieniu od łuparek hydraulicznych, energię niezbędną do wykonania pracy uzyskują z energii kinetycznej rozpędzonego koła zamachowego. Koło napędzane jest w standardzie profesjonalnym silnikiem spalinowym marki Briggs & Stratton .

W tego typu łuparkach, koła zamachowe działają jako akumulator energii kinetycznej która następnie przekazywana jest na tłok uderzający w drewno. Materiał wyparty jest tłokiem przez klin łupiący go na dwie części

Podstawowe parametry techniczne:
• Model maszyny - FS-20 SPEED
• Silnik - Standard: Briggs & Stratton 3.5 KM, Silnik 1 cylindrowy, benzynowy, chłodzony powietrzem
• Max. długość/ średnica podawanego materiału - 52 cm / średnica zależy od typu łupanego drewna, jego zwięzłości oraz gatunku
• Cykl pracy - 2-3 sekundy
• Wysokość robocza stołu - Około 70cm
• Masa maszyny - Standardowa wersja ok 170 kg

Łuparka posiada dużą i ergonomicznie zlokalizowaną osłonę stołu roboczego. Osłona służy do układania na niej elementów drewna które wymagają dalszego rozłupania. W innych wersjach łuparek takie elementy upadają obok stołu roboczego i aby je rozłupać należy je najpierw pozbierać, ułożyć obok łuparki a następnie przerobić co wymaga dodatkowego czasu i energii.

Cykl pracy tej maszyny jest bardzo krótki ponieważ wynosi tylko 2-3 sekundy.
W tym czasie dochodzi do wyrzucenia tłoka, rozłupania materiału oraz powrotu tłoka, co łatwo stwierdzić oglądając powyższy film z pierwszej pracy testowej oferowanej łuparki.

Względy BHP:
Maszyna przystosowana jest do obsługi przez tylko jednego operatora.
Operator obsługujący maszynę nie ma możliwości podtrzymywania ręką rozłupywanego materiału - aby uruchomić cykl roboczy, obydwoma rękoma musi go rozpocząć poprzez jednoczesne naciśnięcie dwóch dźwigni.
 
Udzielamy 12 miesięcy gwarancji na oferowany przez nas artykuł. Wystawiamy faktury VAT. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

 

Formularz kontaktowy