| Autor: kkj6

Dotacje dla młodych rolników

Młodzi rolnicy mogą składać swoje wnioski o pomoc finansową do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jest o co walczyć, bo przeznaczony na to budżet wynosi ponad 0,5 miliard złotych.

Dotacje dla młodych rolników

Wnioski można składać przez dwa następne miesiące.


Taka kwota do podziału pomiędzy 7 tysięcy zainteresowanych robi wrażenie. W zeszłym roku przyznane kwoty dofinansowania znacznie różniły się od siebie, gdyż jedni dostali 50 tysięcy zapomogi inni nawet 75 tysięcy.


Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że w okresie 2007-2013 z unijnych dopłat skorzystało aż 16 tysięcy młodych rolników.


Rolnicy zdają sobie sprawę z tego jakie możliwości dają im dotacje. Mimo, że nawet maksymalne 75 tysięcy złotych przy obecnych cenach maszyn to niezbyt wiele, ale każdy grosz może pomóc w decyzji o przejęciu rodzinnego gospodarstwa, która nigdy nie jest łatwa.


Zainteresowanych nie brakuje. W tym roku, jak już wcześniej wspominaliśmy, zmieniły się kryteria przyznawania dotacji. Oceniane będą wielkość gospodarstwa, wykształcenie oraz stopa bezrobocia w danym regionie. Wszystkie 3 pozycje będą poddawane punktacji, które po zsumowaniu utworzą ranking kolejności przyznawania dotacji.


Niestety to prawdopodobnie już ostatnie przyznanie pomocy dla młodych rolników aż do 2013 roku.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!